סוס טרויאני במערכת האכיפה

השופט: פינטו "רב גדול שחטא, שיחד ושיחת אחרים"

הרב יאשיהו פינטו יישא בעונש של שנת מאסר בפועל וקנס של מיליון שקל, בגלל מתן שוחד לתת-ניצב אפרים ברכה ושיבוש הליכי משפט

הרב יאשיהו פינטו 06.06.2013 צילום: גדעון מרקוביץ פלאש 90הרב יאשיהו פינטו. צילום: גדעון מרקוביץ, פלאש 90

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, עודד מודריק, גזר היום על הרב יאשיהו פינטו עונש של שנת מאסר בפועל, שנתיים מאסר על תנאי וקנס של מיליון שקל. פינטו הודה בהסדר טיעון במתן שוחד לראש היחידה הארצית לחקירות הונאה לשעבר, תת-ניצב אפרים ברכה, וכן בשיבוש הליכי משפט.

לפי "בחדרי חרדים", השופט מודריק אמר כי הרב, בן 42, נערץ על ידי רבים. עם זאת, הוא הסביר כי מעשיו של פינטו היו חמורים מאלה של הקבלן דוד אפל, מכיוון שהשוחד ששילם נועד להכניס סוס טרויאני למערכת אכיפת החוק. "מדובר ברב וגדול שחטא והחטיא; שיחת והשחית אחרים ששילב בפשעיו ובהם גם את אשתו", אמר מודריק.

השופט אמר כי הביא בחשבון נסיבות מקילות, ובהן מצבו הבריאותי של פינטו, אך החליט כי עליו לשאת בעונש של שנת מאסר בפועל. מקהילת "שובה ישראל", שהרב פינטו עומד

מ'שובה ישראל' נמסר: גזר הדין אינו משקף כלל את הטיעונים, העובדות והמעשים לזכות שאמורים לשמש להקלה בעונש

בראשה, נמסר: "גזר דינו של מנהיגנו, הרב יאשיהו פינטו, קשה וכאוב ואינו משקף כלל את הטיעונים, העובדות והמעשים לזכות שאמורים לשמש להקלה בעונש, שהושמעו והוצגו בפני בית המשפט". פרקליטיו של הרב הודיעו כי הרב עתיד להגיש ערעור על העונש לבית המשפט העליון.

במשפט טענה פרקליטות המדינה כי הרב פינטו פעל לשיבוש חוזר ונשנה של מערכת אכיפת החוק והשתמש לשם כך בסכומי כסף גבוהים. "מעשי הנאשם מלמדים אותנו על איסוף מידע באופן שיטתי", טענה התביעה. "זה מעיד על אדם שחושב שכל הגורמים צריכים לפעול בהתאם למטרותיו".

לפי ידיעה ב-ynet, בנוגע למתן השוחד לתת-ניצב ברכה אמרה הפרקליטות: "מדובר בניסיון להשחית קצין משטרה בכיר ביותר בדרגת תת-ניצב, שהיה בתפקיד ראש אגף חקירות. כל זאת על מנת לקבל מידע על חקירות ובמיוחד חקירה שבה הוא נחקר באזהרה. שוחד לאיש משטרה שסירב לקבל מתת זו עבירה חמורה בספר החוקים".

לידיעה ב"בחדרי חרדים"

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?