הגנה למגינים

תגובת צה"ל לאלימות נגד חיילים: גינוי של ראש אכ"א

בעקבות סדרת התקריות שבהן הותקפו חיילים חרדים קרא האלוף חגי טופולנסקי לחיילים להימנע מאלימות וקבע כי בשבוע הקרוב תהיה שעת מפקד שתוקדש לגינוי האלימות ולמניעת גזענות

חייל מגדוד נצח יהודה בשעת תפילה 23.11.06 . צילום: אביר סולטן, פלאש 90חייל מגדוד נצח יהודה בשעת תפילה (צילום אילוסטרציה). צילום: אביר סולטן, פלאש 90

בעקבות סדרת תקריות של תקיפת חיילים חרדים, שלח ראש אגף כוח אדם בצה"ל, האלוף חגי טופולנסקי, איגרת לחיילים ולקצינים ובה קרא להימנע מאלימות.

"כפי שמצופה מכם לפעול בכבוד, בהגינות ובאופן ערכי ומוסרי, כך נדרש להתייחס אליכם, בין שאתם במדים ובין בחופשה", כתב טופולנסקי.

"אתם הגאווה של העם, אתם המגן שלו, אנו נפעל בכל המישורים על מנת להגן עליכם ולהבהיר כי לא נוכל להשלים עם אירועי תקיפה של חיילים", הוסיף. "בשם מפקדי צה"ל אנו מגנים בתוקף כל אירוע של אלימות, פיזית או מילולית וכל אפליה".

בפתח האיגרת כתב ראש אכ"א: "על צה"ל מוטלת אחריות כבדה לשמירה על ביטחון המדינה, אולם לצה"ל תפקיד חשוב וייחודי נוסף

אתם הגאווה של העם, אתם המגן שלו, אנו נפעל בכל המישורים על מנת להגן עליכם

– חינוך לערכים ואזרחות טובה".

לפי ידיעה ב"כיכר השבת", טופולנסקי ציטט ממסמך רוח צה"ל, שבו נכתב: "צה"ל וחייליו מחויבים לשמור על כבוד האדם. כל אדם הוא בעל ערך שאינו מותנה במוצא, בדת, בלאום, במין, במעמד ובתפקיד".

למפקדים כתב ראש אכ"א: "לאור האירועים האחרונים ובהנחיית הרמטכ"ל אתם נדרשים לבצע שעת מפקד בשבוע הקרוב. קצין חינוך ראשי יפיץ הנחיות מקצועיות ודגשים לניהול השיח, שיעסוק בגינוי אלימות, מניעת גזענות ודרכים לשילוב מיטבי של אוכלוסיות בדגש לבני העדה האתיופית".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?