מהי סחטנות

במפלגות החרדיות לא מבינים את הטענות על סחטנות

במאמר המערכת ב"יתד נאמן" נכתב: "עיקר התביעות של הנציגים החרדים כלל אינן עוסקות בתיקים ובמשרות, אלא בדאגה כנה לאזרח הקטן"

צוות המשא ומתן הקואליציוני של יהדות התורה חברי הכנסת משה גפני יעקב ליצמן ומאיר פרוש בפגישה עם צוות המשא ומתן של הליכוד בכנסת 26.03.2015. צילום: יונתן סינדל פלאש 90צוות המשא ומתן הקואליציוני של יהדות התורה, חברי הכנסת משה גפני, יעקב ליצמן ומאיר פרוש, בפגישה עם צוות המשא ומתן של הליכוד. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

מאמר המערכת שפורסם אתמול ב"יתד נאמן", ביטאונה של דגל התורה, קובע כי הטענות המתפרסמות בתקשורת, שרואה בכל דרישה של החרדים במו"מ הקואליציוני סחטנות, היא ניסיון מכוון למנוע מבנימין נתניהו להקים קואליציה יציבה.

במאמר נכתב: "עיקר התביעות של הנציגים החרדים כלל אינן עוסקות בתיקים ובמשרות, אלא בדאגה כנה לאזרח הקטן. ואף הדרישות הנוגעות למגזר החרדי – צנועות ובסך הכל מבקשות למחוק את חרפת ההתעמרות של הקואליציה הקודמת".

לפי מחברי המאמר, "מפיצי בשורת ה'סחטנות' החדשה-ישנה לא כל כך 'מזועזעים' מהדרישות החרדיות – כמו שהם מתחלחלים לראות כיצד נתניהו, למרות כל מאמציהם, מרכיב שוב את הממשלה הבאה".

שחר אילן, סמנכ"ל חדו"ש, אמר לוואלה כי ההסכם הקואליציוני עם יהדות התורה הוא "אחד ממעשי השוד הגדולים של הקופה הציבורית". לדבריו, "הציבור הרחב יסבול וזכותו וחובתו למחות על כך".

שחר אילן: ההסכם הקואליציוני עם יהדות התורה הוא אחד ממעשי השוד הגדולים של הקופה הציבורית

אילן הוסיף כי לא מדובר בסחטנות חרדית, אלא בסחטנות של יהדות התורה, שבמקרים רבים פועלת נגד האינטרס החרדי. "המלה סחטנות קטנה מלתאר את הדרישות של משה גפני, של יעקב ליצמן ושל חבריהם, ולמרבה הצער גם את מה שהם קיבלו", אמר אילן. "ההסכם הקואליציוני מחזיר אותנו לימים החשוכים של 2012, שבזכותם קיבלה יש עתיד 19 מנדטים".

יוסי אליטוב, עורך השבועון החרדי "משפחה", הסביר כי דרישות החרדים הן בסך הכל ניסיון להתמודד עם תופעות של עוני ומצוקה. לדבריו, כשהממשלה הקודמת ניסחה סעיפים כלכליים וחברתיים שנועדו לרסק את המערך האזרחי והחברתי של החרדים, "איש לא התקומם ושאל איך ניתן להשליך אלפי נערים ונערות לקרוואנים? איך אפשר להוריד רבבות משפחות מתחת לקו העוני? האם אפשר לנהל כלכלה של מדינה מתוך שנאה ועוינות למגזר שלם?"

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?