ממלכתיות בתחבורה

ראש העיר הרצליה: אמשוך העתירה לתח' ציבורית בשבת

העתירה הוגשה בתקופתה של יעל גרמן כראש העירייה. ראש העירייה כיום, משה פדלון, סבור כי הרצליה צריכה לנהוג לפי הנחיות הממשלה

רחוב בהרצליה, צילום: ygurvitz, flickrרחוב בהרצליה (צילום אילוסטרציה). צילום: ygurvitz, flickr

עיריית הרצליה מתכוונת למשוך עתירה להפעלת תחבורה ציבורית בשבת, שהגישה לבג"ץ בתקופה שבה היתה יעל גרמן ראש העירייה.

ראש העירייה הנוכחי, משה פדלון, הבהיר בתשובה לשאילתה של חבר מועצת העיר כי בכוונת העירייה לנהוג בסוגיה זו על-פי הנחיות המדינה. "אני לא הגוף שמחליט אם יפעלו מטוסים, אוטובוסים או אוניות בשבת. מה שהממשלה תקבע, כך אנו נעשה", אמר פדלון לפי ידיעה ב-News1.

יריב פישר, חבר אופוזיציה שהגיש את השאילתה, אמר כי לפי גישתו של ראש העירייה יש לסגור את הקניון בעיר בשבת. הוא הזכיר כי לפי סקר שערכה העירייה, 77% מתושבי הרצליה תומכים בהפעלת אוטובוסים בשבת.

עיריית הרצליה הגישה עתירה לבג"ץ ביוני 2012, בדרישה להפעיל בימי שבת את קו 29. בעתירה נכתב שהקו יעבור בציר תנועה מרכזי

ראש העירייה: אני לא הגוף שמחליט אם יפעלו מטוסים, אוטובוסים או אוניות בשבת

בעיר ויאפשר לתושבים להגיע לאתרי הטבע, הפנאי והבילוי המרכזיים – חוף הים והפארק העירוני. העירייה הציעה כי את הקו יפעילו רק נהגים לא יהודים ושהתשלום בעד הנסיעה יתבצע מבעוד יום.

לפני הגשת העתירה הציע דרור עזרא, לשעבר חבר המועצה מטעם סיעת הירוקים, להפעיל בשבת הסעות בחינם על חשבון העירייה. עזרא הוסיף כי העתירה הוגשה בהתאם להחלטה של המועצה, שבה תמך גם הוא, וכי לפדלון אין סמכות למשוך את העתירה ללא אישור המועצה.

מעיריית הרצליה נמסר: "ראש העירייה ימשיך ויפעל לשמירה על הרצליה כעיר הנהנית מדו-קיום ואיזון ביחסים שבין תושביה הדתיים לחילונים".

לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?