רוצה למצוא חן

הרב מצגר לעד המדינה: תגיד שתרמנו את הכסף לעניים

תמלילי הקלטות חושפים כיצד ניסה הרב הראשי לשעבר, החשוד בעבירות שוחד, להדריך את מקורבו לקראת חקירתו במשטרה

הרב הראשי יונה מצגר. צילום: ליאור גולגר, ויקיפדיההרב הראשי לשעבר, יונה מצגר. צילום: ליאור גולגר, ויקיפדיה

הרב הראשי לשעבר, יונה מצגר, עתיד לעמוד לדין על קבלת שוחד. לפי החשד, במשך שנים קיבל מצגר שוחד בכשבעה מיליוני שקלים. הראיות נגדו מבוססות על עדותו של אדם שהיה ממקורביו של הרב והפך לעד מדינה נגדו.

בחדשות 2 מובאים קטעים מתמלילי הקלטות ממפגשים בין השניים, שבהם ניסה מצגר, לכאורה, לשכנע את העד לשקר למענו. ‬באחת ההקלטות אומר ‬הרב מצגר: "הסכומים זה לא מיליונים".

עד המדינה: "זה בטח מיליונים, הרב. הם יודעים את הסכומים שקיבלנו, באמת... הם הוציאו לי מהטלפון שלי את כל המיילים שלי. במיילים שלי כתוב ששלחו תרומה לבית התבשיל. יש להם שיחה שלי עם שמחה שהוא אומר לי, 'תבוא תיקח ת'כסף', העשרת אלפים יורו שגדעון שלח".

הרב מצגר: "תגיד שאתה תרמת את זה".

עד המדינה: "מה זה תגיד 'אני תרמתי את זה'?"

הרב מצגר: "לעניים"...

עד המדינה: "עשרת אלפים יורו תרמתי לעניים? אני צריך להוכיח את הדברים האלה. הם יודעים שכביכול אני נתתי לך. אני אומר להם

עד המדינה: עשרת אלפים יורו תרמתי לעניים? אני צריך להוכיח את הדברים האלה

שלא, שאני לקחתי את זה לעצמי".

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הודיע במרס כי הוא שוקל להעמיד לדין את מצגר בגלל עבירות רבות, ובהן שוחד, בכפוף לשימוע. לדברי פרקליטיו של הרב מצגר, הוא מכחיש את החשדות נגדו.

בהקלטה אחרת נכללים חילופי הדברים הבאים: הרב מצגר: "למה אתה רוצה למצוא חן בעיניהם? כל מה שאתה אומר זה אחר כך נגדך. אל תיתן להם".

עד המדינה: "הרב תשמע – הם עקבו, הם צילמו, הראו לי קלסר של תמונות מכל האירועים שהיינו, בכל מיני מקומות. הם בטוחים שכאילו אני ניהלתי את הכספים, שזה אצלי ואני לא מספר להם איפה. הם יושבים לי על הראש. הם אומרים – 'זה של הרב אבל אתה מנהל את זה. תגיד לנו איפה זה נמצא'. אני אומר להם 'אני לא יודע על מה אתם מדברים, אין כסף'".

הרב מצגר: "אין".

לידיעה בחדשות 2איך תוכל לפעול?