סירוב קטגורי

ביהמ"ש: על עיתונים חרדיים לפרסם מודעות של "ובזכותן"

ביטאון ש"ס "יום ליום" ו"יתד נאמן", המזוהה עם דגל התורה, חויבו לפרסם מודעות של מפלגת הנשים החרדיות

נשים רוקדות במרכז בית שמשנשים רוקדות במרכז בית שמש (צילום אילוסטרציה)

בית המשפט חייב את העיתונים החרדיים "יתד נאמן" ו"יום ליום" לפרסם מודעות של מפלגת הנשים החרדיות "ובזכותן". ראשת המפלגה, רות קוליאן, ומועמדות נוספות מטעמה, הגישו בתחילת החודש תביעה נגד שני העיתונים, בגלל סירובם לפרסם מודעות של "ובזכותן". ביום שישי החליט שופט בית המשפט המחוזי מרכז, יעקב שפסר, כי עליהם לפרסם מודעות של מפלגת הנשים.

"זהו יום חג עבור כלל הנשים במדינת ישראל, וכפי שהבטחנו בתחילת הדרך, כשטענו שאכן נגיע לכלל הנשים החרדיות, אנו מקיימות", אמרו בתגובה על הפסיקה נשות "ובזכותן". "הגיע זמן נשים. נגן על זכויות הנשים והחלשים, באשר הן, בכל מקום ובכל זמן. אנו בונות גשר בין המגזר החרדי לחברה הכלל ישראלית ונמשיך לשרת את כלל אזרחי מדינת ישראל ביום רביעי, מתוך הכנסת".

ובזכותן: נגן על זכויות הנשים והחלשים, באשר הן, בכל מקום ובכל זמן

"כיכר השבת" מציין כי בחודש שעבר דחתה ועדת הבחירות המרכזית, בראשות השופט סלים ג'ובראן, עתירה שהגישה "ובזכותן" נגד "יתד נאמן", המזוהה עם דגל התורה, ו"יום ליום", ביטאון ש"ס.

השופט ג'ובראן כתב: "על פניו, נראה כי המסלול המתאים לבירור טענות העותרות הוא בהגשת תביעה בהתאם לחוק איסור הפליה לבית המשפט המוסמך. יובהר, כי לכאורה ומבלי לקבוע מסמרות, אין מדובר בעתירה נעדרת עילה, ונראה כי יש ממש בטענות העותרות. ודאי נוכח סירובו הקטגורי של עיתון 'יתד נאמן' לפרסם מודעות בחירות שאינן של מפלגת יהדות התורה".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?