תיק הדגל

אם מפלורידה נמלטה לאחר שחויבה למול את בנה

האם והילד אינם יהודים. בית משפט קבע כי עליה להיענות לדרישת האב ולמול את הילד. מתנגדי המילה בארה"ב תומכים באם

ברית מילה. צילום: Cheskel Dovid, wikipediaברית מילה (צילום אילוסטרציה). צילום: Cheskel Dovid, wikipedia

בית משפט בפלורידה חייב אם למול את בנה, על פי דרישת האב. האם סירבה ונמלטה מהמדינה עם הילד, בן ארבע. הפסיקה התקבלה בתום ארבע שנים של דיונים משפטיים, שהחלו לאחר שהאם חזרה בה מהסכמתה למול את הילד, שניתנה כשההורים קבעו את הסדרי המשמורת.

ההורים – דניס נבוס והתר הירונימוס – אינם יהודים ואינם נשואים. אבי הילד אמר כי לדעתו ברית מילה "היא רק הדבר הנורמלי שיש לעשות", אבל האם סירבה לחתום על האישורים הרפואיים לביצוע ההליך. בגלל התנגדותה, שני מנתחים שהביעו הסכמה למול את הילד סירבו לבצע את ההליך.

לפי דיווח בסוכנות הידיעות אי-פי, האם הסכימה לדרישת האב למול את הילד במסגרת תוכנית הורות משותפת, אבל שינתה את דעתה. לאחר שנסוגה מהסכמתה הראשונית נפתחו דיונים משפטיים שנמשכים כארבע שנים.

ביום שישי שעבר התקיים דיון בפרשה בבית המשפט, אבל הירונימוס לא הגיעה אליו. השופט שטיפל בתיק, ג'פרי גילן, ציין כי האם נקטה סחבת שבגללה התמשך הדיון בפרשה. השופט מתח ביקורת קשה על החלטתה לברוח עם הילד, צ'ייס נבוס, ועל כך

אף על פי שההורים אינם יהודים, הפרשה מעוררת תגובות אנטישמיות ברשת

שבשנים שבהן מתנהל המשפט היא העמידה את בנה באור הזרקורים. האב, דניס נבוס, אמר שמאז 19 בפברואר לא ראה את בנו. "היא מוכנה לברוח אתו ולחשוף אותו באינטרנט", הוסיף.

בידיעה ב-ynet נכתב כי בשבועות האחרונים עוררה הפרשה גל של הפגנות תמיכה באם. הפרשה הפכה ל"תיק הדגל" של מתנגדי המילה בארצות הברית. לעמוד פייסבוק של תומכי האם הצטרפו כ-7,000 חברים ובקמפיין לגיוס תרומות למאבקה, שמתנהל באתר מימון המון, נאספו עד כה למעלה מ-28 אלף דולר.

אף על פי שההורים אינם יהודים, והאב אינו מבקש למול את בנו מסיבות דתיות, הפרשה מעוררת תגובות אנטישמיות ברשת. לדוגמה, האתר הגזעני dailystormer מחה על ההחלטה לחייב את האשה "להשחית את גוף בנה בפולחן יהודי-שטני".

כזכור, בית הדין הרבני הגדול בישראל חייב אשה למול את בנה לפני כשנה וחצי. בהחלטה התקדימית דחו הדיינים ערר שהגישה האם על פסיקה של בית הדין הרבני באזור השרון, שהתיר לאב למול את התינוק בפיקוח רופא.

לידיעה ב-ynet

לידיעה באתר חדו"ש על חיוב אם למול את בנהאיך תוכל לפעול?