יהדות התורה לפני הבית היהודי

לבני: בבחירות הקודמות העדפתי את החרדים על בנט

בראיון בתחנה החרדית רדיו קול חי אמרה מספר 2 ברשימת הבית היהודי, כי היתה לה הצעה חלופית לסנקציות פליליות בחוק הגיוס

יו''ר התנועה ציפי לבני וח''כ אלעזר שטרן 03.01.2013 צילום :פלאש 90.jיו''ר התנועה, ציפי לבני, עם ח''כ אלעזר שטרן. צילום: פלאש 90

ציפי לבני, יו"ר התנועה ומספר שתיים ברשימת המחנה הציוני, טענה הבוקר כי אחרי הבחירות הקודמות העדיפה להקים ממשלה עם המפלגות החרדיות – ולא עם הבית היהודי. "אני מקווה שהחרדים ימליצו על יצחק הרצוג להרכיב את הממשלה. הממשלה האחרונה היתה בלי חרדים ואני התנגדתי לכניסתו של נפתלי בנט במקום החרדים", אמרה לבני לרדיו קול חי.

בראיון בתחנה החרדית אמרה לבני כי ניסתה למנוע הכללה של סנקציות פליליות על בחורי ישיבה בחוק הגיוס. "היתה לי הצעה חלופית לסנקציות הפליליות, שנותנת מענה ופתרון לפני שמגיעים לסנקציות פליליות נגד בחורי הישיבות, אך ראש הממשלה בחר אחרת", סיפרה לבני. ״כחלק מהיותנו מדינה יהודית חשוב לשמר את עולם הישיבות, אך צריך לעודד חרדים לצאת לשוק העבודה. לעודד, ולא לכפות".

חשוב לשמר את עולם הישיבות, אך צריך לעודד חרדים לצאת לשוק העבודה. לעודד, ולא לכפות

היא תקפה את הבטחותיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לבטל את הסנקציות הפליליות. לדבריה, בניגוד להבטחותיו ערב הבחירות, נתניהו תמך בסנקציות הפליליות כראש הממשלה. "אחרי הבחירות נדון בחוק הגיוס, כמו על דברים אחרים, עם כל השותפים הפוטנציאליים. אנחנו לא מבטיחים הבטחות שווא בשביל כמה קולות לפני הבחירות, שלא נקיים ביום שאחרי – אנחנו לא נתניהו", אמרה לבני.

לפי אתר "קוקר", לבני התייחסה גם לדו"ח מבקר המדינה שכלל ממצאים על הזמנת חשמלאי לביתו של ראש הממשלה בקיסריה ביום הכיפורים. "אני צמה ביום כיפור. זה חג חשוב לי כמו לכל עם ישראל", אמרה. "אבל מתברר שגם היהדות אצל נתניהו זה פוליטיקה. קראתי את דו"ח מבקר המדינה על הזמנת החשמלאי ביום כיפור והזדעזעתי, אני לא מדליקה את החשמל ביום כיפור".

לידיעה ב"קוקר"איך תוכל לפעול?