תג מצית

תג מאיר: 40 מבנים נוצריים חוללו ב-5 השנים האחרונות

אלמונים הציתו סמינר נוצרי בהר ציון וריססו כתובות נגד הנצרות על הקירות. לפי הארגון, איש ממחללי הכנסיות והמנזרים לא נתפס

הר ציון. צילום: Eman, wikipediaהר ציון (צילום אילוסטרציה). צילום: Eman, wikipedia

הבוקר, סמוך לשעה ארבע, פרצה אש בשירותים ובמקלחות בסמינר לימודי דת יווני-אורתודוקסי בהר ציון. צוותי כיבוי השתלטו על האש ומנעו את התפשטותה לחלקים אחרים של המבנה. צוותי הכיבוי שסרקו את המבנה כדי לאתר אנשים שהיה חשש שנלכדו בו, הבחינו בכתובות בגנות ישו והנצרות שרוססו על הקירות.

בחקירת השריפה, שנערכה על ידי המשטרה ושירותי הכיבוי אומת החשד כי הסיבה לפרוץ האש היתה הצתה. יממה קודם לכן הוצת מסגד בכפר ג'בעה שליד בית לחם. על קירותיו רוססו כתובות נאצה נגד ערבים.

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, גינה את ההצתה ואמר: "אין מקום לתופעות כאלה בירושלים, יש לעקור אותן מהשורש ולהביא את האחראים לדין". לפי nrg, ברקת שוחח עם מפקד מחוז ירושלים במשטרה וביקש להאיץ את החקירה בנושא.

מדינה היודעת לאתר מספרי טלפון במרכז עזה לא מסוגלת לתפוש חוליות טרור יהודיות הפועלות בשטחה למעלה מחמש שנים

גם יו״ר ארגון תג מאיר, גדי גבריהו, גינה את המעשה. "מאז דצמבר 2009 הוצתו וחוללו 40 כנסיות, מנזרים וכנסיות במדינת ישראל וביהודה ושומרון. איש מהמציתים או המחללים לא נתפס ולא הועמד לדין", אמר גבריהו. "מדינה היודעת לאתר מספרי טלפון במרכז רצועת עזה לא מסוגלת לתפוש חוליות טרור יהודיות הפועלות בשטחה למעלה מחמש שנים?״

מהרשימה המשותפת של המפלגות הערביות נמסר: "630 פעולות 'תג מחיר' נרשמו בשנים האחרונות, והפושעים עודם מסתובבים חופשי ללא כל הרתעה וענישה... חילול הכנסייה הוא בגדר זריית מלח ופגיעה ברגשותיהם של מאמינים".

באתר "בחדרי חרדים" מציינים כי בהר ציון מורגשת לאחרונה מתיחות רבה, בגלל דרישת הוותיקן לקבל חלקים מקבר דוד.

לידיעה ב-nrg

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?