נשים – בפעם אחרת

"בזכותן" מחתה, הקריה האקדמית אונו ביטלה כנס בחירות

מנהל המכללה החרדית סירב לבקשתה של ראש מפלגת הנשים החרדיות לשלב נשים בכנס בהשתתפות ח"כים חרדים, כדי שהדיון בהדרת נשים לא יחזור לכותרות

הרב יחזקאל פוגל, מנהל הקריה האקדמית אונו. צילום: בן נחום, ויקיפדיההרב יחזקאל פוגל, מנהל הקריה האקדמית אונו. צילום: בן נחום, ויקיפדיה

הנהלת הקריה האקדמית אונו החליטה לא לקיים פאנל בהשתתפות ח"כים חרדים, כדי לא להזמין נשים חרדיות שמתמודדות בבחירות לכנסת. בכנס, שהיה אמור להתקיים מחר, היו אמורים להשתתף ח"כ יצחק כהן מש"ס ויעקב אשר ומאיר פרוש מיהדות התורה.

מהקלטות שהגיעו לידי וואלה חדשות עולה כי רות קוליאן, יו"ר מפלגת הנשים החרדיות "ובזכותן", שאלה ביום שישי את הרב יחזקאל פוגל, מנהל הקמפוס החרדי, מדוע לא הוזמנה להשתתף בפאנל. פוגל השיב, "הזמנו רק גברים". בשיחה אחרת נשמע פוגל אומר: "אמרתי לה, 'את מבינה לבד שמי שיצביע לך זה או שהוא לא חרדי או שהוא לא גבר'".

מפלגת "ובזכותן" בירכה על ביטול הפאנל. מנהל הקמפוס החרדי הסביר לקוליאן שהסיבה שבגללה לא הוזמנו לכנס נשים חרדיות, היא החשש שהסוגיה של הדרת נשים שוב תעלה לכותרות.

פוגל סיפר שאמר לקוליאן, 'את מבינה לבד שמי שיצביע לך זה או שהוא לא חרדי או שהוא לא גבר'

"נעשה כנס לחוד לגברים וכנס לחוד לנשים", אמר פוגל. "אני לא רוצה שיתחילו לספר סיפורים שאלה לא רוצים לשבת עם אשה ואלה כן".

המפלגות החרדיות, יהדות התורה, ש"ס ויחד, מסרבות לשלב ברשימתן נשים. את המאבק על ייצוג נשים חרדיות בכנסת מובילות מפלגת "ובזכותן" וקבוצת "לא נבחרות, לא בוחרות".

מהקריה האקדמית אונו נמסר בתגובה: "דבריו של הרב פוגל משקפים את דעתו הפרטית בלבד ולא את עמדתה של הקריה האקדמית אונו בשום צורה שהיא. הקריה האקדמית קיימה ומקיימת שלל אירועים וכנסים פוליטיים וציבוריים ומעולם לא נשקלה ולא תישקל אפליה מגדרית או אפליה מכל סוג שהוא. מרגע שנודע להנהלת הקריה על ההתנגדות לשלב נשים בפאנל, הורתה הנהלת הקריה על ביטול הפאנל כולו".

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?