צעד לקראת השותפים הטבעיים

נתניהו לכתבים חרדים: אבטל את הסנקציות הפליליות

חדו"ש מברכת על חשיפת עמדתו של ראש הממשלה בנוגע לחוק הגיוס וקוראת לכל המפלגות לנהוג באופן דומה

ראש הממשלה בנימין  נתניהו ויו''ר ש''ס, אלי ישי במליאת הכנסת 03.03.10. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם יו''ר יחד, אלי ישי, במליאת הכנסת. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הצהיר אתמול כי יבטל את הסנקציות הפליליות שנקבעו בחוק הגיוס. לפי החוק, סנקציות אלה יוטלו על תלמידי ישיבה חרדים שלא יתגייסו לצה"ל. ראש הממשלה אמר את הדברים במפגש עם עיתונאים חרדים במעונו, במענה לשאלה של יצחק הורוויץ, עורך "בחדרי חרדים". "תמיד אמרתי שלא אתן שלומדי תורה יישבו בכלא", אמר נתניהו.

עמותת חדו"ש מקדמת בברכה את העובדה שנתניהו חושף את עמדתו בנושא חוק הגיוס וקוראת לכל המפלגות לעשות כן. מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר: "טוב יותר היה אם נתניהו היה חושף את עמדתו גם בשיחות עם עיתונאים חילונים, ולא רק ביום שבו כל כלי התקשורת עוסקים בדו"ח עליו".

לדברי רגב, "חדו"ש, כידוע, תמכה בסנקציות כלכליות והתנגדה לסנקציות פליליות, אבל לא די לדבר בכותרות וצריך לשמוע את הפרטים. אין ספק שהציבור היה רוצה לדעת לא רק מה מתכוונים המועמדים לבטל, אלא גם איזה חוק הם יעבירו, אילו סנקציות יהיו בו, אם יהיו יעדי שירות מחייבים ועוד. מדובר בנושא שעליו נפלה ממשלה רק לפני שנתיים ועמד במרכז מערכת הבחירות הקודמת. למרבה הצער, הפוליטיקאים בורחים ממנו בבחירות האלו וטוב שנתניהו הפסיק לברוח".

לפי "בחדרי חרדים", ראש הממשלה אמר גם, "נבנה קואליציה על בסיס השותפים הטבעיים שלנו... החרדים הם שותפים

יש עתיד: נתניהו מוכיח שוב שהדבר היחיד שמעניין אותו זה ההישרדות הפוליטית שלו. הפעם זה בא על חשבון חיילי צה"ל ועל חשבון תיקון העוול ההיסטורי

טבעיים. יש לי אהדה גדולה למסורת. פה בבית לומדים כל שבת פרשת השבוע".

ביש עתיד הגיבו בחריפות על הבטחתו של ראש הממשלה. "נתניהו מוכיח שוב שהדבר היחיד שמעניין אותו זה ההישרדות הפוליטית שלו. הפעם זה בא על חשבון חיילי צה"ל ועל חשבון תיקון העוול ההיסטורי שעשתה יש עתיד, שלפיו כל בניה ובנותיה של אזרחי ישראל ישרתו בצבא ויהיו שווים", מסרה המפלגה.

יו"ר יחד, ח"כ אלי ישי, בירך על הצהרת נתניהו בנוגע לחוק הגיוס. "מפלגת יש עתיד בדורסנותה הביאה לשנאת אחים ולקרע בעם, שהוריד את המוטיבציה של המתגייסים לנח"ל החרדי על פי נתוני שר הביטחון", הוסיף ישי לפי "בחדרי חרדים".

על רקע ההצהרות על ביטול הסנקציות הפליליות בחוק הגיוס, השתתפו אלפי חרדים בעצרת לרגל שחרורם של ארבעה תלמידי ישיבה עריקים מהכלא הצבאי. בחדשות 2 ציינו כי רוב המפגינים היו אנשי הפלג הליטאי ירושלמי, בהנהגת הרב שמואל אוירבך. הרב אוירבך מוביל קו בלתי מתפשר בסוגיית הגיוס ומסרב לכל דיאלוג עם צה"ל. אוירבך גם סבור כי יהדות התורה נקטה קו פשרני מדי בסוגיית הגיוס והוא יורה לחסידיו להחרים את הבחירות ולא לתמוך במפלגה החרדית האשכנזית.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"

לתגובת יש עתיד ב"בחדרי חרדים"

לתגובת יחד ב"בחדרי חרדים"

לידיעה בחדשות 2איך תוכל לפעול?