המחנה האנטי-ציוני האמיתי

אלפים התכנסו בירושלים לכבוד שחרור העריקים החרדים

ארבעה חרדים שנעצרו לאחר שסירבו להתייצב בלשכת הגיוס שוחררו והתקבלו בשירה ובריקודים

כרזות במאה שערים בעקבות חוק הגיוס מכריזות לכלא ולא לצבא, לעולם לא נתגייס. 26.03.2014 צילום: נתי שוחט, פלאש 90כרזות במאה שערים בעקבות חוק הגיוס מכריזות "לכלא ולא לצבא, לעולם לא נתגייס". צילום: נתי שוחט, פלאש 90

אלפים יצאו אתמול לרחובות ירושלים, כדי לקבל את פניהם של ארבעה חרדים שנכלאו בכלא 4 לאחר שסירבו להתייצב בלשכת הגיוס. המתכנסים קיבלו ציינו את השחרור בשירה ובריקודים.

הרב שמואל אוירבך, שמוביל קו קיצוני של התנגדות לגיוס, אמר למשתתפים: "מבית ומחוץ קמים עלינו לכלותנו. הבחורים שקידשו שם שמים בכלא הצבאי הם מעט מהאור שיגרש את החושך. יחד עם השמחה הגדולה שיש לנו עם הבחורים הללו, צריכים אנו לדעת כי הגזירה הנוראה עדיין בעיצומה ויש לעשות הכל על מנת לבטלה".

"הערב מתגבש כאן המחנה האנטי-ציוני האמיתי נגד גזירת הגיוס", אמר יצחק וייס מהעדה החרדית. "נפתח עידן חדש בציבור החרדי. ציבור גדול מוחה נגד הגיוס במאבק שעלול להוביל בסוף לאי-השתתפות בבחירות".

יצחק וייס: מי שרואה את הציבור כאן, מבין שהשלטון לא יוכל לעמוד מול ציבור כל כך גדול ולגייס אותו בכוח

וייס הוסיף: "מי שרואה את הציבור כאן, מבין שהשלטון לא יוכל לעמוד מול ציבור כל כך גדול ולגייס אותו בכוח לצה"ל".

חיים דוד חליווה, אחד העצורים ששוחררו, אמר לוואלה: "אם אצטרך להיכנס שוב לכלא רק בשביל כבוד התורה, אני מוכן ומוזמן לעשות זאת".

רוב משתתפי העצרת אתמול הם מאנשיו של הרב שמואל אוירבך, ממנהיגי הזרם החרדי-ליטאי. ההפגנה כוונה לא רק נגד רשויות החוק, אלא גם נגד הממסד החרדי. מאמיניו של אוירבך חשים כי נותרו ללא ייצוג במפלגות החרדיות, תחושה שאוששה בעקבות סירובם של חברי הכנסת החרדים להתייצב בהפגנה אתמול. המעצר של חבריהם סיפק להם הזדמנות נוספת להשמיע את קולם בדרך העיקרית העומדת לרשותם – הפגנות.

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?