שירות מותאם

חדש: אתר של צה"ל לגיוס חרדים

כדי לעודד גיוס של צעירים חרדים מבטיח הצבא באתר שירות נפרד מנשים, הקפדה על כשרות המזון ועל זמני התפילה ושמירה על הלכות הצניעות

04/02/2015 09:24

תגיות: צה"ל ·  גיוס חרדים ·  אתר אינטרנט ·  צניעות ·  כשרות ·  מסלול שח"ר

הרמטכ''ל, רב אלוף בני גנץ, בביקור בגדוד נצח יהודה ליד ג'נין. 02032014 צילום: דובר צה''להרמטכ''ל, רב אלוף בני גנץ, בביקור בגדוד החרדי נצח יהודה ליד ג'נין. צילום: דובר צה''ל

צה"ל פתח אתר אינטרנט, המעודד צעירים חרדים להתגייס לשורותיו. האתר מבטיח לחרדים כי במחנות ובבסיסים שבהם ישרתו תהיה הקפדה על דרישות מחמירות, כמו שירות בהפרדה מלאה מנשים.

באתר נכתב עוד, כי שגרת חייהם של החרדים תישמר בתקופת השירות. הצבא יקפיד על זמני התפילות וסדר היום שלהם יכלול גם שיעור יומי. "צה"ל מייחס חשיבות רבה לשילוב חרדים בשורותיו תוך שמירה מלאה על אורח חייהם ומאפייניו. המסלולים המיוחדים והנפרדים לחרדים מאפשרים שירות מגדרי, כשרויות למהדרין, זמני תפילות, שיעור יומי, שירות בבסיסים קרובים למקום המגורים לבעלי משפחות ועוד", מצוטט האתר בחדשות 2.

במקום אחר באתר, בחלק המיועד לשאלות ותשובות, מבטיח הצבא לצעירים החרדים שירות ללא נשים. "במסלול נצח המיועד

הצבא יאפשר לחיילים החרדים ללבוש בגדים אזרחיים מחוץ לבסיס, כדי שלא יותקפו כשהם חוזרים לבתיהם

לצעירים רווקים, תשרת אך ורק עם גברים בבסיסים ייעודיים המותאמים לחייל החרדי", נכתב שם. "במסלול שח"ר, המיועד לנשואים ולמבוגרים, תשרת בקבוצות של חיילים חרדים, במשרד נפרד ובהקפדה על הלכות הקדושה והצניעות".

הצבא יאפשר לחיילים החרדים ללבוש בגדים אזרחיים מחוץ לבסיס, כדי שלא יותקפו כשהם חוזרים לבתיהם. "מתוך רגישות למצבם המיוחד של חיילים מהמגזר החרדי, צה"ל מאפשר הגשת בקשה ללבוש בגדים אזרחיים מחוץ לבסיס", נכתב באתר. בצה"ל גם הוקם מוקד פניות לחיילים חרדים, הנותן מענה בכל שעות היממה.

חיילים חרדים יוכלו לאכול מזון מאחד מחמישה סוגי כשרות. חייל שיבקש לאכול אוכל בדרגת כשרות מהודרת יותר מהמוצעת יקבל "מזונות יבשים העומדים בכשרות או דמי כלכלה לקניית מוצרי מזון".

לידיעה בערוץ 2איך תוכל לפעול?