עם זה לא מתעסקים

המפלגות החרדיות לא יתנגדו לתקציב לחיילים בודדים

ועדת הכספים בעיריית ירושלים החליטה להעביר 110 אלף שקל לסיוע לחיילים בודדים. החרדים התנגדו, מכיוון שהכסף עבר דרך המינהל הקהילתי של קרית יובל, אבל חזרו בהם בעקבות סיכום עם ראש העירייה

לוח מודעות בקרית היובל. צילום: זאב זמיר, pikiwiki.org.ilלוח מודעות בקרית יובל (צילום אילוסטרציה). צילום: זאב זמיר, pikiwiki.org.il

נציגי המפלגות החרדיות בוועדת הכספים של עיריית ירושלים מנעו השבוע העברת 110 אלף שקלים שיועדו לפעילויות לחיילים בודדים ולצעירים. הסיבה – הכסף היה אמור לעבור דרך המינהל הקהילתי של שכונת קרית יובל (מינהל יובלים), שאנשיו נאבקים בהתחרדות השכונה.

חבר מועצת העיר יצחק פינדרוס מיהדות התורה הסביר לגלי צה"ל שאין לסיעתו דבר נגד חיילים בודדים, אבל היא אינה מוכנה להעביר להם כסף דרך מינהל שמדיר חרדים: "מינהל שמבחינתו 20% מהאוכלוסייה קיימת רק בשביל להילחם בה – אסור להעביר לו תקציב עירוני. אנחנו נחפש כל דרך לעזור לחיילים הבודדים, אבל לא באמצעות יובלים", אמר פינדרוס.

זמן לא רב לאחר פרסום הידיעה בעניין דיווח "כיכר השבת", כי המפלגות החרדיות בקואליציה העירונית חזרו בהן מההתנגדות להעברת התקציב לחיילים בודדים. סגן ראש העיר ומחזיק תיק

צביקה כהן: אני ממליץ לחברי החרדים, שלא ייווצר מצב שהציבור לא יקרא אותנו נכון. במשבצת של החייל הבודד יש לא מעט רגישויות

החינוך במועצת העיר, צביקה כהן מש"ס, סיכם עם ראש העיר, ניר ברקת, כי בעוד כמה שבועות ידונו הצדדים בסוגיית אי הטיפול הראוי במוסדות החינוך החרדי בקרית יובל. בתמורה לכך יסירו הנציגים החרדים את התנגדותם להעברת התקציב לחיילים הבודדים.

כהן אמר: "פתרנו את הבעיה בדלתיים סגורות. אני ממליץ לחברי, שלא ייווצר מצב שהציבור לא יקרא אותנו נכון. במשבצת של החייל הבודד יש לא מעט רגישויות ועם זה לא מתעסקים".

סגן ראש העיר ויו"ר תנועת "התעוררות" עופר ברקוביץ, שהוביל את המאבק למען החיילים הבודדים, אמר: "פינדרוס ויעקב הלפרין מצאו דרך לרדת מעץ הפגיעה בחיילים בודדים... לא נשלים עם חציית הקו האדום שנעשתה כאן ועם הפגיעה בקודש הקודשים של החברה הישראלית".

לידיעה בגלי צה"ל

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?