בשפל המדרגה

הרב בעדני: החרד"לים הלכו אחרי בנט כמו כבשים מסוממים

חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס תקף בחריפות את הבית היהודי ואת רבני הציונות הדתית

חבר מועצת החכמים של ש''ס, הרב שמעון בעדני (במרכז), בכנס בירושלים. 28062010. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90חבר מועצת החכמים של ש''ס, הרב שמעון בעדני (במרכז), בכנס בירושלים. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הרב שמעון בעדני, חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, תקף בחריפות את הבית היהודי בראשות נפתלי בנט. בשיחה ביום רביעי בישיבת "אור דוד" בבני ברק אמר בעדני, "רק ש"ס וג' (יהדות התורה) הולכים ביד אחת נגד כל בעיה של דת ויהדות. אחרים מוכרים את הדת, מוכרים את התורה, מוכרים את הכל. למה? הם אומרים שהם דואגים לשטחים. זה בסדר, אבל למה לשכוח את כל התורה?"

לפי ידיעה באתר "כיכר השבת", הרב שמעון בעדני הוסיף ואמר: "הבית היהודי, שמרן הרב עובדיה יוסף אמר עליהם שהם לא יהודים, הם הלכו וחברו ליאיר לפיד ויש עתיד. ריבונו של עולם, משוגע. מפד"ל זו מפלגה דתית. דתי הולך לחבור לאויב ישראל? לאיפה הגענו?"

הבית היהודי, שהרב עובדיה אמר עליהם שהם לא יהודים, הלכו וחברו ללפיד... מפד"ל זו מפלגה דתית, דתי הולך לחבור לאויב ישראל?

בעדני תקף גם את הזרם החרד"לי בציונות הדתית. "יש חרדים ביניהם. גם הם שתקו, נפל עליהם טמטום, כמו כבשים מסוממים הלכו אחריו (בנט). איך יכול להיות שרבנים וחרד"לים הם יגידו שיילך ויתחבר עם יאיר לפיד שמבטיח להילחם בתורה?"

על רבני הציונות הדתית אמר בעדני: "איך הרבנים שלו הלכו אתו (בנט)? משוגעים? השתגעו?... רבני המזרחי, איך הגיעו לשפל המדרגה הזו? אתם רבנים, אתם למדתם תורה, אתם יודעים מה זה תורה. זה מה שמבהיל אותי, לא רק ראש הפעור הזה אלא הרבנים אחריו. איך הרבנים? איך אתם מזלזלים בתורה שאתם לומדים בה?"

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?