קבוצה של סוטים

סמוטריץ' מהבית היהודי על "מצעד הבהמות": הייתי טיפש

בצלאל סמוטריץ', שהוצב במקום התשיעי ברשימת הבית היהודי, ארגן ב-2006 מצעד שנועד לבזות הומואים ולסביות

חרדים ואנשי ימין עורכים בקרית הלאום בירושלים מצעד כנגד מצעד הגאווה, ובו בובות של בהמות וחיות פרא, 29.07.2010. צילום: יוסי זמיר, פלאש 90"מצעד הבהמות" שערכו חרדים ואנשי ימין בירושלים במחאה על מצעד הגאווה. צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

לפני יותר משמונה שנים, בנובמבר 2006, יצא לדרכו בירושלים מצעד שכונה "מצעד הבהמות". המצעד נועד למחות על מצעד הגאווה שארגנה קהילת הלהט"ב בעיר.

חדשות 10 דיווח שלשום כי מארגן "מצעד הבהמות" היה בצלאל סמוטריץ', המוצב במקום התשיעי ברשימת הבית היהודי בבחירות לכנסת. בראיון לערוץ 7 ערב האירוע ב-2006 אמר סמוטריץ', כי מצעד הגאווה "חמור יותר ממעשי בהמות". לדבריו, "מדובר בקבוצה של סוטים שעושה מעשה שהציבוריות הישראלית סולדת ממנו".

ב-2005 נעצר סמוטריץ' זמן קצר לפני ההתנתקות מרצועת עזה, בחשד שארגן חסימת כבישים. הוא שוחרר כעבור כמה שבועות ולא הוגש נגדו כתב אישום.

בראיון לערוץ 7 ב-2006 אמר סמוטריץ', כי מצעד הגאווה חמור יותר ממעשי בהמות

בבית היהודי סירבו להגיב על הפרסום בנוגע ל"מצעד הבהמות". סמוטריץ' עצמו מסר ל-ynet: "ארגנתי את זה כשהייתי צעיר וטיפש. כעת אני מתחרט על כך".

סמוטריץ', עורך דין ואב לחמישה, מתגורר בהתנחלות קדומים שבשומרון. הוא הקים את תנועת רגבים, שפועלת לקידום מדיניות קרקע ציונית, ומנהל אותה. הוא גם חבר בהנהלת איגוד הישיבות הגבוהות הציוניות, נציג ציבור במליאת מועצת העיתונות, חבר הנהלה בישיבת בני חיל בשומרון, בתנועת קוממיות ובגרעין החינוכי בנתניה.

בעבר ניהל סמוטריץ' את הישיבה הגבוהה בקדומים. כיום הוא מסיים תואר שני במשפט ציבורי ובינלאומי באוניברסיטה העברית.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?