יועצת הלכתית

אשה אורתודוקסית מונתה למנהיגה רוחנית באפרת

ד"ר ג'ני רוזנפלד היא ככל הנראה האשה הראשונה שתמלא תפקיד זה בקהילה אורתודוקסית בישראל

הכניסה לאפרת. צילום: Dfink, wikipediaהכניסה לאפרת. צילום: Dfink, wikipedia

הרב הראשי של ההתנחלות אפרת, שלמה ריסקין, מינה לאחרונה את ד"ר ג'ניפר רוזנפלד למנהיגה רוחנית קהילתית ביישוב. ככל הנראה זו הפעם הראשונה שבה מתמנה לתפקיד כזה אשה אורתודוקסית. תושבי אפרת יפנו אל רוזנפלד בשאלות הלכתיות ויבקשו את עצתה בסוגיות הנוגעות לחיי הדת.

רוזנפלד לומדת במכון למנהיגות הלכתית על שם סוזי ברדפילד במדרשת לינדנבאום – סמינר שבו לומדות נשים אורתודוקסיות מודרניות. המכון מסמיך נשים להעניק הדרכה הלכתית ולפסוק בתחום ההלכה.

ראש התוכנית למנהיגות נשית הלכתית, הרב שמואל קליצנר, אמר ל"ג'רוזלם פוסט" כי רוזנפלד היא האשה הראשונה שהתמנתה רשמית לתפקיד של מנהיגה קהילתית במסגרת אורתודוקסית. עם זאת, משכורתה של רוזנפלד לא תשולם על ידי המועצה הדתית באפרת. לכן לא תהיה רוזנפלד עובדת ציבור. עלות העסקתה תכוסה באמצעות תרומות שיגייס ריסקין.

משכורתה של רוזנפלד לא תשולם על ידי המועצה הדתית באפרת. עלות העסקתה תכוסה באמצעות תרומות

רוזנפלד תישא דברים במסגרת תפקידה החדש בחודש הבא. הרצאתה תעסוק בחינוך ילדים בסוגיות של אינטימיות גופנית. רוזנפלד עצמה אמרה כי היא תייעץ לגברים ולנשים. היא ציינה כי העובדה שאת תפקיד היועץ הרוחני ממלאת אשה תאפשר תחושה נוחה יותר לנשים המבקשות ייעוץ דתי והלכתי.

"נשים הן 50 אחוז מהקהילה ויש שאלות שנשים מרגישות פחות נוח לשאול גברים, לא רק בתחום טהרת המשפחה, אלא גם ביחס לחינוך הילדים, נישואים, גירושים וסוגיות נוספות", אמרה רוזנפלד. היא הוסיפה כי מאז שנשים אורתודוקסיות החלו לספק הדרכה רוחנית, הצורך בנשים הממלאות תפקיד זה נעשה ברור יותר לאחר שיותר ויותר נשים החלו לעשות שימוש במשאב חדש זה.

לידיעה ב"ג'רוזלם פוסט"איך תוכל לפעול?