תמרור אזהרה

בית הספר "שפות ותרבויות" בבית שמש עובר לחרדים

הורים חילונים שילדיהם לומדים בבית הספר "שפות ותרבויות" בבית שמש טוענים שהעירייה החליטה להעביר את ילדיהם למבנה אחר מזה שהסכימו עליו. לדבריהם, בית הספר ממוקם בבניין לא מתאים

ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול מש''ס בדיון בבית המשפט המחוזי בירושלים בנושא העברת חלק מבית ספר ממלכתי בעירו לידי מוסד חרדי 07.09.2014 צילום: פלאש 90ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול מש"ס, בדיון בבית המשפט המחוזי בירושלים בנושא העברת חלק מבית ספר ממלכתי בעירו לידי מוסד חרדי. צילום: פלאש 90

הורים לילדים חילונים הלומדים בבית הספר "שפות ותרבויות" בבית שמש הגיעו לאחרונה להסדר עם העירייה, הקובע כי ילדיהם יעברו לבית ספר חלופי. אבל לאחר שנחתם ההסדר קיבלו ההורים הודעה כי הילדים ילמדו במוסד אחר, שבו תשתיות לקויות.

בתחילת השנה הועברו למתחם בית הספר החילוני "שפות ותרבויות" תלמידות חרדיות. העירייה אף הציבה גדר פח בחצר בית הספר, כדי להפריד בין התלמידות החרדיות לתלמידים החילונים. ההורים החילונים הגיבו בזעם. לאחר פנייה לבית המשפט נקבע כי שתי האוכלוסיות ימשיכו ללמוד יחד במתחם בית הספר.

בתגובה לידיעה כי החילונים יעברו לבית ספר אחר מזה שעליו סוכם אמר מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב: "עיריית בית שמש תחת ראש העיר משה אבוטבול שוב מוכיחה את עצמה כפירומנית סדרתית. נראה שהתקופה של כמה חודשי שקט בעיר היתה קשה מדי לאבוטבול והוא החליט שהגיע הזמן להצית מחדש את הלהבות".

לדברי רגב, "העירייה, שנהגה כבריון רחוב כשהציבה את הגדר באמצע בית הספר, מעניקה לעצמה עכשיו פרס על בריונות". היא "מנסה לבצע מחטף חמור, תוך ניצול חילופי השלטון במשרד החינוך ומערכת הבחירות". רגב ציין ש"ההתנהגות הכוחנית והדורסנית של

ההתנהגות הכוחנית והדורסנית של עיריית בית שמש כלפי המיעוט הלא חרדי משמשת תמרור אזהרה למיליוני ישראלים

עיריית בית שמש כלפי המיעוט הלא חרדי משמשת תמרור אזהרה למיליוני ישראלים. כל מי שרוצה להבין למה הישראלים כל כך מפחדים מהתחרדות של סביבתם שיביט על מקרה המבחן של בית שמש".

לטענת ההורים, אחרי חתימת ההסדר התברר להם כי ילדיהם אמורים ללמוד בבית הספר "עדיהו", שמצבו הפיזי רעוע והגישה אליו אינה נוחה ודורשת הסעות. בכרזות שנתלו וחולקו לקראת תחילת ההרשמה לשנת הלימודים הבאה צוין כי ילדי ״שפות ותרבויות״ החילונים עוברים למתחם של ״עדיהו״.

יו"ר ועד ההורים בבית שמש, יניב פוגל, אמר ל״הארץ״: ״הצענו לעירייה שבית הספר החילוני יעבור לבית ספר חרדי אחר במרכז העיר, שממוקם במבנה חדש. לפני שבוע קיבלנו הודעה שהם לא מוכנים ורוצים להעביר את בית הספר 'שפות ותרבויות' למבנה ישן, עתיק. צריך הרבה מאוד כסף כדי להביא את זה לרמה בסיסית".

ממשרד החינוך נמסר: ״המשרד, בשיתוף עיריית בית שמש, קיים בחינה של מספר התלמידים במוסדות השונים בעיר אל מול המבנים הקיימים. הפתרון המסתמן הינו העברת בית הספר למבנה 'עדיהו', תוך שיפוץ המבנה, ומעבר בית הספר 'משכנות דעת' למבנה שבו שוכן עתה 'שפות ותרבויות'".

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?