נסיעה חברתית

כחלון תומך בתחבורה ציבורית מוגבלת בשבת

בראיונות ל"הארץ" ולוואלה, יו"ר כולנו אומר כי אפשרות להשתמש בתחבורה ציבורית בשבת היא עניין חברתי ממדרגה ראשונה וכי אינו שולל ביטול של הסנקציות הפליליות בחוק הגיוס

משה כחלון. צילום: UK in Israel ,wikipediaמשה כחלון. צילום: UK in Israel ,wikipedia

השר לשעבר משה כחלון, המתמודד בבחירות בראש רשימת כולנו, תומך בהפעלת תחבורה ציבורית בשבת במתכונת מצומצמת. "תחבורה ציבורית בשבת... זה נושא חברתי ממדרגה ראשונה", הוא אומר בראיון ל"הארץ". "צריך לאפשר לאנשים שאין להם רכב ורוצים לבקר את הבן החייל או את הנכד כן לנוע, כמובן, עם התחשבות במרקם החיים... אלה צריכות להיות החלטות מוניציפליות ולא החלטות של השלטון המרכזי".

כחלון, המגדיר את עצמו שומר מסורת, אומר גם כי אינו שולל ביטול של הסנקציות הפליליות שנקבעו בחוק הגיוס. יש להניח כי המפלגות החרדיות ידרשו את ביטול הסנקציות הפליליות במו"מ הקואליציוני. "אני חושב שצריך בכל דבר לדון לגופו. באופן עקרוני אני בעד שוויון בנטל ואני חושב שזה טוב לכולם", הוא אומר.

כחלון: באופן עקרוני אני בעד שוויון בנטל ואני חושב שזה טוב לכולם

בנוגע להנהגת הסדר שיאפשר נישואים חד מיניים בישראל, כחלון אינו מביע עמדה חד משמעית. "אני חושב שצריכים לתת לאנשים לחיות את חייהם כפי שהם מחליטים. אני אישית אדם מסורתי, אבל אני חושב שצריכים לתת לאנשים לחיות לפי אמונתם ולתת להם ליהנות מזכויות הפרט", הוא אומר. בתשובה לשאלה נוספת בעניין זה אומר יו"ר כולנו: "אני תומך בזה שכל זוג יחליט על צורת החיים שלו ולא צריכים להפריע לו".

בראיון לוואלה מוסיף כחלון בעניין נישואים של בני זוג מאותו מין: "זה משהו שבאופן עקרוני אני יכול לחיות אתו בשלום".

לראיון ב"הארץ"

לראיון בוואלהאיך תוכל לפעול?