ממפלגת העבודה למועצה הדתית

אשה חילונית חברה במועצה הדתית בצפת

מינויה של פרסי עברון, חברת מפלגת העבודה, אושר במועצת העיר

רחוב בעיר העתיקה בצפת. צילום: יהודית גרעין-כל, ויקיפדיהרחוב בעיר העתיקה בצפת (צילום אילוסטרציה). צילום: יהודית גרעין-כל, ויקיפדיה

פרסי עברון, תושבת צפת, היא האשה הראשונה שתהיה חברת המועצה הדתית בעיר. עברון היא חילונית וחברת מפלגת העבודה. היא תצטרף למועצה הדתית בצפת בעוד כמה שבועות. המינוי אושר במועצת העיר צפת.

"הגברים במועצה הדתית בצפת אינם מהלכים עלי אימים כלל וכלל", אמרה עברון ל-ynet. "אין לי ולא תהיה לי בעיה להתמודד אתם. השאלה שצריכה להישאל היא, אם הם יוכלו להתמודד אתי". היא תצטרף לכ-20 נשים שהתמנו כחברות מן המניין במועצות הדתיות בישראל. כיום חברים כ-450 גברים בכל המועצות הדתיות בישראל.

עברון, מורה בגמלאות, אינה חושבת שאורח החיים החילוני שלה עלול להוות בעיה במועצה הדתית. "אני לא אדם שמעורר פרובוקציות, לא בלבוש ולא בסגנון", אמרה. "אכבד את חברי לשולחן המועצה ואצפה לקבל יחס דומה מהם".

עברון: הגברים במועצה הדתית בצפת אינם מהלכים עלי אימים

גם הרב שלמה חדד, שהיה יו"ר המועצה הדתית בעיר, אינו צופה שמינויה של עברון יעורר בעיות מיוחדות. "מועצה דתית היום זה לא מה שהיה פעם", הסביר. "פעם כיהנו במועצה רק חברים שומרי מצוות וחובשי כיפה. יותר מכך, אם היו מינויים של חברים פחות אדוקים, הם היו מיישרים קו בתוך זמן קצר אחרי מינויים, כי הרגישו שהתפקיד מחייב. הזמנים האלה עברו מן העולם, שכן בקדנציה האחרונה היו במועצה הדתית גם חברים חילונים. אם יש חילונים, למה שלא תהיה גם אשה?"

רב העיר העתיקה בצפת, הרב דב קפלן, הסתייג ממינויה של עברון. "האנשים שלנו הצביעו בעד המינוי, כי הזמנים השתנו וכיום לנשים יש מקום גם במועצות הדתיות", אמר. "אבל אם כבר אשה, הייתי מעדיף אשה דתייה, שהרי היא עתידה לכהן במועצה דתית".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?