בדרך הקשה

בר שלום: סיכמתי עם דרעי שבעתיד נשים יכהנו בכנסת

בתו של הרב עובדיה יוסף, עדינה בר שלום, הודיעה שלא תרוץ לכנסת; תעמוד בראש מועצת נשים בש"ס

מייסדת המכללה החרדית עדינה בר שלום, בתו של מנהיג ש''ס הרב עובדיה יוסף בביקור אצל אביה החולה בהדסה עין כרם. 23-09-2013. צילום: פלאש 90מייסדת המכללה החרדית עדינה בר שלום, בתו של מנהיג ש''ס הרב עובדיה יוסף ז"ל. צילום: פלאש 90

עדינה בר שלום, בתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל, אמרה היום כי יו"ר ש"ס אריה דרעי התחייב כי בבחירות הבאות יהיו נשים ברשימת ש"ס לכנסת.

בראיון עם טלי ליפקין-שחק בגלי צה"ל אמרה בר שלום: "אני יכולה להיות חברת כנסת לעם ישראל, אבל אני לא אהיה חברת כנסת בעיני הציבור שלי". בר שלום הוסיפה: "אם אני האור עבור החברה החרדית, שאותה חשוב לי לקדם ושאותה חשוב לי להביא למקומות הנכונים, אז האור הזה קיבל משמעות אחרת. הוא קיבל משמעות שלפעמים צריך ללכת צעד אחד אחורה כדי להגיע שני צעדים קדימה".

במסיבת עיתונאים משותפת עם דרעי, שנערכה אתמול, הודיעה בר שלום כי לא תרוץ לכנסת ותמונה לתפקיד של ראש מועצת נשים, שתייעץ להנהלת ש"ס. "פנו אלי מספר מפלגות והציעו לי להתמודד ברשימות שלהן", סיפרה בר שלום. לפי nrg. "שקלתי זאת בכובד ראש וברצינות רבה, אבל בחרתי בדרך הקשה והחלטתי להישאר בבית שאבי הקים לפני שלושים שנה".

לפי ידיעה בגלי צה"ל, בראיון הסבירה בר שלום מדוע החליטה לא לרוץ לכנסת. "הבגידה באבא שלי היתה הדבר הנורא ביותר בעיני", אמרה. "הוא לא אתנו, ואני לא יודעת אם הוא היה מברך אותי או לא, זה הכניס אותי לבהלה".

הבגידה באבא שלי היתה הדבר הנורא ביותר בעיני. הוא לא אתנו, ואני לא יודעת אם הוא היה מברך אותי

במסיבת העיתונאים נמסר שלצדה של בר שלום תעמוד בראש המועצה יפה דרעי, רעייתו של יו"ר ש"ס אריה דרעי. בר שלום, שהקימה ב-2000 את המכללה החרדית בירושלים, נחשבת למובילת מהפכת הלימודים האקדמיים בקרב הנשים החרדיות.

באחרונה יצאה קבוצה של נשים חרדיות לקמפיין, שבו הועלתה דרישה לשלב אשה ברשימות של המפלגות החרדיות. עדינה בר שלום, לפי nrg, נחשבה לתקווה הבלתי רשמית שלהן. בעקבות החלטתה הן ייאלצו למצוא מועמדת אחרת.

בר שלום התייחסה לטענות כי הקמת מועצת הנשים היא צעד המשאיר את הנשים מאחורי הקלעים. "אנחנו בחזית, עומדות ישר, מייעצות להנהלת ש"ס, לא לאיזה ועד ככה באוזן, מכוונות לקידום מעמד האשה", אמרה.

קבוצת הנשים החרדיות שדרשו ייצוג בבחירות טענה כי מועצת הנשים של ש"ס הוקמה בעקבות פעולתן. "המטה מברך על החלטת סיעת ש"ס ומועצת חכמי התורה להקים מועצת נשים בתנועה. זהו צעד חשוב ומבורך שהתקבל בעקבות פעילות המטה. הרבנית עדינה בר שלום מיישמת בפועל את תחילתו של תהליך חשוב ופורץ דרך אותו חרטנו על דגלנו לטובת הנשים החרדיות בישראל", אמרו חברות הקבוצה.

לידיעה בגלי צה"ל

לידיעה ב"כיכר השבת"

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?