בריונות בחירות

חדו"ש דורשת להעמיד לדין ראש משמרות הצניעות, שאיים לנקום בנשים חרדיות שירוצו לכנסת

הרב מרדכי בלוי כתב כי נשים שיתמודדו בבחירות יגורשו מבעליהן ללא רכוש, ילדיהן יסולקו מבתי ספר ומוסדות ועסקים הקשורים אליהן יוחרמו

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. צילום: Oyoyoy, wikipediaהיועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. צילום: Oyoyoy, wikipedia

עמותת חדו"ש תפנה ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בדרישה לפתוח בחקירה נגד הרב מרדכי בלוי בחשד לעבירות של איומים וסחיטה באיומים שנקט נגד נשים חרדיות כדי למנוע מהן להשתתף בבחירות.

בלוי איים כי נגד נשים שיתמודדו בבחירות יינקטו צעדים חמורים, כמו גירושי האשה מבעלה ללא רכוש, סילוק ילדיה מבתי ספר, החרמת מוסדות ועסקים שהיא קשורה אליהם ועוד. בראיונות ברדיו הבהיר בלוי שדבריו מכוונים גם נגד עדינה בר שלום, בתו של הרב עובדיה יוסף ומייסדת המכללה החרדית, ששוקלת לרוץ לכנסת ברשימה לא חרדית.

nrg מציין כי דבריו של בלוי פורסמו לאחר שביום שישי הודיעה קבוצת נשים חרדיות כי תפעל לשילוב נשים במפלגות החרדיות וכי חברותיה לא יצביעו למפלגות שברשימת מועמדיהן לכנסת לא ייכללו נשים. "כל אשה שתתקרב למפלגה שלא בהנהגת הרבנים – אסור ללמוד במוסדות החינוך שלה", הצהיר הרב בלוי.

מנכ"ל חדו"ש: בלוי וחבריו מעוניינים לקיים בישראל מדינה בתוך מדינה

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר: "ספק אם היה בעשורים האחרונים מקרה כל כך חמור של בריונות ופרוטקשן נגד מועמדים אפשריים בבחירות. מדובר בתופעה שיש למגר מן השורש ולפעול נגדה בכל האמצעים. פעם נוספת אנחנו נתקלים בניסיון בוטה לחתור תחת חוקי המדינה, ובדוגמה לכך שבלוי וחבריו מעוניינים לקיים בישראל מדינה בתוך מדינה, כאשר המדינה החרדית פטורה מציות לחוקי מדינת ישראל, אבל דורשת שישראל תממן אותה ואת צרכיה".

רגב ציין ש"הדברים המיוחסים לבלוי מוכיחים את מה שידוע לציבור זה מכבר: כנופיות הצניעות החרדיות אינן בוחלות בפעילות בריונית ועבריינית. יש לקוות ששלטונות החוק ידאגו שישלם את המחיר המתאים".

בתגובה לדרישה לפתוח בחקירה נגדו אמר הרב בלוי ל"כיכר השבת": "יש פה שיח פנימי של הציבור החרדי. אני לא נרתע משום איומים כאלו ואחרים. אמשיך לומר את דעתי בגאון ובגלוי, ללא מורא וללא פחד".

לידיעה ב-nrg

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?