מנהלת לבתי הדין הרבניים

זמנית: מנכ"לית מש' המשפטים - מנכ"ל בתיה"ד הרבניים

שרת המשפטים, ציפי לבני, מינתה לתפקיד את מנכ"לית משרדה, אמי פלמור, אחרי חודשים שבהם לא מונה מנכ"ל לבתי הדין הרבניים

16/08/2014 09:09

תגיות: מנכ"ל בתי הדין הרבניים ·  ציפי לבני ·  אמי פלמור ·  הרב שלמה דיכובסקי ·  הרב אלי בן דהן ·  הרבנות הראשית

יו''ר התנועה ציפי לבני וח''כ אלעזר שטרן 03.01.2013 צילום :פלאש 90.jשרת המשפטים, ציפי לבני, עם ח''כ אלעזר שטרן. צילום: פלאש 90

שרת המשפטים, ציפי לבני, מינתה את מנכ"לית משרדה, אמי פלמור, למנכ"לית בית הדין הרבניים. ההחלטה התקבלה לאחר כמה חודשים שבהם לא התמנה מנכ"ל לבתי הדין הרבניים.

מנכ"ל בתי הדין הרבניים, הרב שלמה דיכובסקי, פרש מתפקידו לאחרונה. דיכובסקי נבחר לתפקיד על ידי הוועדה למינוי דיינים. הוא החליף בתפקיד את סגן שר הדתות, הרב אלי בן דהן. לאחר פרישתו של דיכובסקי לא מונה לו מחליף. לבני בוחנת כמה מועמדים לתפקיד.

לפי ידיעה ב"כיכר השבת", במשרד המשפטים אומרים כי הסיבה לאי-מינויו של אדם חדש לתפקיד נעוצה בוויכוח בין המשרד לבין הרבנות הראשית. עד עתה לא הצליחו הצדדים לגשר על הפערים ביניהם.

לאחר פרישתו של דיכובסקי לא מונה לו מחליף. לבני בוחנת כמה מועמדים

עד למינוי מנכ"ל קבוע החליטה לבני כי מנכ"לית משרד המשפטים, אמי פלמור, תישא באחריות האדמיניסטרטיבית על בתי הדין הרבניים. פלמור אחראית גם לניהול האדמיניסטרטיבי של בתי הדין השרעיים.

בהודעה שפרסם משרד המשפטים נכתב: "שרת המשפטים רואה חשיבות רבה בזהותו של מנכ"ל בתי הדין הרבניים. לדבריה, מדובר בתפקיד בעל משמעויות שהן לא רק ניהוליות אלא מהותיות ומשפיעות על חיי היומיום של מיליוני אזרחים בישראל".

בהודעה נאמר עוד: "שרת המשפטים לבני מבקשת למנות לתפקיד אדם ראוי מבחינת עמדותיו המהותיות וגם מבחינת יכולות הניהול".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?