גירוש מגן המשחקים

קרית גת: גידופים על ילדה בת 3 ששרה בסביבה חרדית

הילדה שיחקה ושרה לעצמה בגן שעשועים הסמוך לקריה החרדית בעיר. חרדים שגרים באזור צעקו, גידפו ודרשו מאמה להסתלק

פארק בקרית גת. צילום: Lehava Center Qiryat Gat via PikiWiki Israel free image collection projectפארק בקרית גת (צילום אילוסטרציה). צילום: Lehava Center Qiryat Gat via PikiWiki Israel free image collection project

קבוצת חרדים גירשה אשה דתייה ואת בתה בת השלוש מפארק שגובל בקריה החרדית בקרית גת. תושבת קרית גת תיארה את האירוע בפוסט שפרסמה בפייסבוק, שבו התייחסה לסיפור של גיסתה ובתה בת השלוש.

"ביום שבת גיסתי הירושלמית לקחה את האחיינית שלי בת השלוש לשחק בגן השעשועים בקריה החרדית בקרית גת", כתבה האשה. לדבריה, גיסתה דתייה וגן השעשועים אינו ממוקם בלב של הקריה החרדית. תוך כדי משחק, הילדה שרה לעצמה "נד-נד, נד-נד". כמה חרדים והחלו לגדף את אמה של הילדה וגירשו אותה מהמקום. הם טענו שהילדה שרה בקול – התנהגות לא צנועה.

"גיסתי לא התבלבלה, הודיעה להם בחגיגיות שמדובר במקום ציבורי וזכותה המלאה ליהנות מהגן", הוסיפה הכותבת. "בתוך דקות ספורות המרפסות התמלאו בחרדים שהחלו לצעוק, לקלל ולצרוח בקולי קולות (לא אפרט מה נאמר, אבל אשאיר את זה לדמיון הפרוע שלכם). הרעיון הכללי הובהר: זוהי לא השכונה

המרפסות התמלאו בחרדים שהחלו לצעוק, לקלל ולצרוח בקולי קולות

שלכם, ואין לכם מה לעשות פה. ואני שואלת: ממתי שירת ילדה בת שלוש זה חוסר צניעות?"

הפוסט, לפי ynet, גרר תגובות נזעמות. תושבי קרית גת סיפרו שעברו חוויה דומה באותו המקום. "אני גרה מאחורי הקריה בבתים צמודי קרקע וזה לא משהו שאת מחדשת", כתבה אחת המגיבות.

שלושה מתושבי האזור אמרו שעברו חוויה דומה. "קיללו אותי וגירשו אותי משם. הם עשו את זה בצורה מגעילה ליד הילדים הקטנים שלי. אפילו מהמרפסות של הבתים קיללו אותי. העיקר שהם חרדים עם כיפה על הראש", סיפרה אחת התושבות.

מעיריית קרית גת טרם התקבלה תגובה.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?