נגד התורה בשם התורה

הדת החדשה שהמציאו הקנאים החרדים

חכמי הדת החדשה מחדשים הלכות כמו הקמת גדודי מתאבדים למניעת גיוס ואיסור על עבודה, המנתקות את החרדים מן היהדות, כותב מנחם רהט ב"קוקר"

אלפי חרדים ערכו לפנות בוקר תפילת מחאה בכיכר השבת בירושלים כנגד כוונת הממשלה להגביר את גיוס תלמידי הישיבות. חלקם עטו שקים. 25.06.2012 צילום: יונתן סינדלר פלאש 90.jpgתפילת מחאה בכיכר השבת בירושלים נגד הכוונה להגביר את גיוס תלמידי הישיבות. צילום: יונתן סינדלר, פלאש 90

לצורך לימוד תורה יש לברוח לחו"ל ולחיות שם ומותר להקים גדודים של מתאבדים – שתי ההלכות הללו חודשו לאחרונה על ידי הדת החרדית החדשה, שמתנתקת מן היהדות, גם אם היא קרובה אליה. שתי ההלכות הללו משמשות לפעילות נגד התורה, כביכול בשם התורה כותב מנחם רהט באתר "קוקר".

לדבריו, לדת החדשה יש שולחן ערוך משלה. יסוד היסודות שלה הוא שבניגוד למסורת המקובלת מאז ומעולם נאסר על נאמני הדת החדשה לצאת לעבודה כדי לפרנס את עצמם, ואוסר גם לקיים חובת דינא דמלכותא דינא. בניגוד לאבות האומה שהתפרנסו מיגיע כפיהם, בניגוד לתנאים ולאמוראים שלא בחלו בשום עבודה לפרנסתם (מסנדלרות ועד בניין בתים)... על נאמני הדת החדשה חלה מצוות שב ואל תעשה, או למצער תתפרנס מן התורה ועשה אותה קרדום לחפור בו, הוא כותב. רהט מוסיף כי היסוד הזה אינו חל על נשים, שמצוות לצאת לעבודה בנוסף לחובת עבודות הבית וגידול הילדים.

ההצהרה על הקמת גדודי מתאבדים נשמעה בהפגנות הקנאים נגד חוק הגיוס החדש בארבעה מוקדים ברחבי הארץ. אחד ממארגני ההפגנות צעק אל המיקרופון: "יש לנו פלוגות מתאבדים, שמוכנות להתאבד במלחמה נגד גזירת הגיוס".

בגן העדן של הגויים ממתינות לכם כל ההטבות: קצבאות ומלגות על חשבון הציבור, מענקי השלמת הכנסה... דמי השתתפות בשכר דירה ועוד

אין פשוט מלעזוב את ישראל ולצאת לחו"ל, כותב רהט. "שם, בגן העדן של הגויים, ממתינות לכם כל ההטבות: קצבאות ומלגות על חשבון הציבור הרחב, מענקי השלמת הכנסה וכספי ביטוח לאומי וביטוח בריאות חינם, וגם דמי השתתפות בשכר דירה ובמימון גני ילדים, ועוד הטבות ופטורים, מן הגורן ומן היקב החוצלארצי. שם, בגן העדן הגויי, תקבלו ללא ספק הרבה יותר".

יש מקום ליצירת תנאים שיאפשרו את צמיחתם של עילויים המחרפים נפשם באוהלה של תורה, אומר רהט. "אבל איך אפשר להשלים עם בטלנותם של רבבות אחרים, יושבי הברזלים ומבלי עולם בכיכרות ובקניונים, בשווקים וברחובות, שתורתם לא אומנותם ועל פי פסיקה חד משמעית של החזון איש, הסטייפלער והרב שך, דינם דין רודף, בשל רדיפתם את עולם התורה?"

גם אם לא כולם מסוגלים להתגייס, הם יכולים לשרת בשירות אזרחי קהילתי. למשל, להתנדב למשימות של חינוך והדרכת נוער או לסייע לארגוני חסד כמו זק"א, הצוֹלֶה, יד שרה ואחרים, כותב רהט.

למאמר המלאאיך תוכל לפעול?