בשליחות האל

חדו"ש קוראת לשר הדתות לשים קץ לפעולות של מדריכות כלות הנעשות בניגוד לחוק

זוג שהתחתן בתל אביב טוען כ מדריכת הכלות התקשרה אליו חודש לאחר החתונה ושאלה את האשה שאלות על יחסי אישות ועל שמירת מצוות

בניין המועצה הדתית ובית הדין הרבני בתל אביב, צילום: ori, wikipedia~בניין המועצה הדתית ובית הדין הרבני בתל אביב, צילום: ori, wikipedia~

זוג שנרשם לנישואים ברבנות בתל אביב טוען כי מדריכת הכלות, הפועלת מטעם המועצה הדתית, התקשרה אל הכלה כחודש לאחר החתונה כדי לשאול שאלות הנוגעות ליחסי האישות שלה.לדברי בני הזוג, מדריכת הכלות גם העלתה שאלות הנוגעות לשמירת מצוות.

הבעל פנה במכתב תלונה לשר לשירותי דת, נפתלי בנט, סגנו הרב אלי בן דהן, הרב הראשי דוד לאו ומבקר המדינה. לפי nrg, הבעל כותב: "לא יעלה על הדעת כי אזרח במדינה ייתן את פרטיו במשרד או רשות ממשלתית ועובדי המשרד ישלפו את המספר ויעשו בו שימוש לצורך תעמולה דתית אשר מחטטת בענייניו האישיים". הבעל הוסיף, לפי ואלה, כי "השיחה נשמעה כפעילות מיסיונרית להחזרה בתשובה".

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אומר בתגובה: "פעם נוספת לומדים הציבור ורשויות אכיפת החוק על כך שיש בממסד הדתי אנשים הרואים את עצמם פועלים בשליחות האל, תוך התעלמות מחוקי המדינה, מכללי האתיקה של השירות הציבורי ומהאיסורים

הבעל: השיחה נשמעה כפעילות מיסיונרית להחזרה בתשובה

הפליליים. אין זו הפעם הראשונה שמדריכות כלות רואות את עיקר תפקידן בהחזרה בתשובה. העובדה שיש העושות זאת גם מחוץ לשעות העבודה, תוך פגיעה בפרטיותם של אזרחי מדינה, מחייבת את השר לשירותי דת, את נציבות שירות המדינה ואת המשטרה לשים לכך קץ עכשיו".

מדריכת הכלות עצמה טוענת שבכל פעם שהיא נפגשת עם זוג העומד להינשא, היא מציעה להתקשר לאחר החתונה כדי לברר אם לנשואים הטריים יש שאלות. לדבריה, היא מקפידה לשאול את בני הזוג אם הדבר עלול להפריע להם. אם הם אומרים שברצונם שתימנע מכך, היא נמנעת מלהתקשר.

מהמועצה הדתית בתל אביב נמסר: "עם קבלת הפנייה, פתחנו בבירור מקיף וניתנה הנחיה חד משמעית שאין ליזום קשר עם הכלות שאינו נוגע להליך הרישום".

מהמשרד לשירותי דת נמסר כי הפנייה התקבלה והיא נבדקת.

לידיעה ב-nrg

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?