הקלה ברישום

זוגות יוכלו לפתוח תיק נישואים שנה לפני החתונה

החלטה שקיבלה מועצת הרבנות הראשית תוכל להקל על זוגות המצפים לבירור יהדות, שחלקם ממתינים עד סמוך לחתונה

הרב יצחק יוסף. צילום: אני יצרתי, ויקיפדיההרב יצחק יוסף. צילום: אני יצרתי, ויקיפדיה

מועצת הרבנות הראשית אישרה הצעה של הרב הראשי, הרב יצחק יוסף, כי זוגות המבקשים להינשא יוכלו לפתוח תיק נישואים כבר שנה לפני מועד החתונה. ההחלטה יכולה להקל על זוגות הזקוקים לבירור יהדות, שרבים מהם ממתינים בחוסר ודאות עד סמוך למועד החתונה.

הרב יוסף, לפי ידיעה ב-nrg, העלה את הצעתו לאחר שארגון רבני צהר הפנה את תשומת לבו לבעיה. בעקבות ההחלטה בירכו רבני צהר את הרב יוסף. בארגון הזכירו כי עד כה אפשר היה להירשם לנישואים רק שלושה חודשים לפני החתונה.

"הרישום לנישואים זמן קצר כל כך לפני החתונה פגע בלא מעט זוגות, שנאלצו להתמודד עם הליך בירור יהדות ועם בעיות שונות שהתגלו שבועות ספורים לפני תאריך החתונה", אמרו בצהר.

ההחלטה תוביל זוגות רבים לרבנות ותצמצם את מספר הישראלים שבוחרים להתחתן שלא כהלכה

בטקס הצהרת האמונים של חברי מועצת הרבנות בבית הנשיא, אמר הרב יוסף כי יפעל כדי שמועצת הרבנות הראשית תקבל החלטה שתפתור את מצוקתם של הזוגות הזקוקים לבירור יהדות. הרב יוסף הדגיש כי למתן שירות לציבור יש עדיפות על שיקולי נוחות של רשמי הנישואים.

בארגון צהר אמרו עוד: "נתקלנו בלא מעט זוגות שנחשפו לבעיות בהליכי הרישום זמן קצר לפני הנישואים, ובעקבות זאת החליטו לוותר על נישואים כדת משה וישראל. ההחלטה של הרב יוסף תוביל זוגות רבים לרבנות ותצמצם את מספר הישראלים שבוחרים להתחתן שלא כהלכה".

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?