למען הקולנוע

מועמדת חרדית ברשימת התעוררות בירושלים

מרלין וניג מחסידות בעלזא הוצבה במקום השביעי ברשימת התנועה לעירייה

המרכז העולמי של חסידות בעלזא בירושלים. צילום: אבישי טייכר, ויקיפדיההמרכז העולמי של חסידות בעלזא בירושלים. צילום: אבישי טייכר, ויקיפדיה

מרלין וניג, חרדית מחסידות בעלזא, תתמודד בבחירות למועצת העירייה בירושלים ברשימה של תנועת התעוררות. וניג הוצבה במקום השביעי ברשימה וסיכוייה להיכנס לעירייה קלושים. עם זאת, הובטח לה כי תקבל את תיק הקולנוע בעירייה.

בדף הפייסבוק שלה כתבה וניג: "גדלתי בקו התפר הירושלמי – מרחק הליכה ממאה שערים, העיר העתיקה, רחוב אתיופיה ובית הרב קוק. מכירה את המשפחות הכי חרדיות, חילוניות, לאומיות, מסורתיות, ערביות, אתיופיות, בעיר... גדלתי 21 שנה כחילונית וכמעט 13 שנה כחרדית בעיר הזאת. אני וחברי חונכנו במוסדות הכי חילוניים בעיר וכיום אני מחנכת את שבעת ילדי במוסדות הכי חרדיים בה".

וניג, חוקרת ומרצה באוניברסיטת בר אילן, פרסמה לפני כשנתיים את הספר "הקולנוע החרדי".

וניג: במפלגות החרדיות אין תיק הקולנוע, ולכן הלכתי להתעוררות

לדבריה, הופעלו עליה לחצים, אבל אין לה כוונות לפרוש. "איימו שיוציאו את הילדים מהחדר, אבל הילדים לא אשמים", אמרה לאתר "קוקר".

לאחר שחלק מראשי חסידות בעלזא התנערו ממנה אמרה וניג: "קיבלתי הרבה טלפונים שכל בעלזא בסערה, אבל אני לא יודעת מה הם רוצים. אני לא חוששת, כי אני מאוד ממוקדת במטרה ורוצה לקדם את הקולנוע החרדי... אני מתעסקת בקולנוע חרדי כבר הרבה שנים, ואני מקדמת אותו בתוך המגזר. במפלגות החרדיות אין תיק הקולנוע, ולכן הלכתי להתעוררות. אני לא מתעסקת בפוליטיקה, ומעניין אותי רק לקדם את הקולנוע".

לידיעה ב"קוקר"איך תוכל לפעול?