קנאות באוטובוס

חדו"ש: חלקים מבית שמש הפכו לריכוזי כנופיות

חרדים בבית שמש פגעו באוטובוסים של אגד, לאחר שבני זוג שניסו לאלץ נוסעת לעבור לחלק האחורי של האוטובוס עוכבו לחקירה

הפגנה חילונית ברחוב שטראוס ליד מאה שערים נגד קווי ההפרדה 20.09.10. צילום: אביר סולטן, פלאש 90הפגנה חילונית נגד קווי ההפרדה, ברחוב שטראוס בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: אביר סולטן, פלאש 90

בני זוג חרדים שנסעו באוטובוס אגד בבית שמש ניסו אתמול לאלץ נוסעת לעבור לחלק האחורי של האוטובוס. לבני הזוג, לפי דיווח ב"ישראל היום", הצטרפו נוסעים נוספים שדרשו מהנהג לא להמשיך בנסיעה עד שהאשה תעבור לחלק האחורי של האוטובוס, קו 417 של אגד. הנהג התקשר למשטרה ובני הזוג עוכבו לחקירה.

לאחר שנודע על עיכוב בני הזוג התאספו חרדים ברחוב שבו נסע האוטובוס. הם יידו אבנים על אוטובוסים של אגד שנסעו באזור. שלושה אוטובוסים ניזוקו מיידוי אבנים, ובאחד מהם נופצו שמשות בפטיש.

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, קורא למשטרה להעמיד לדין במהירות את מדירי הנשים מבית שמש. לדברי רגב, "האלימות הבלתי פוסקת בקווי ההדרה וההפרדה מוכיחה שצריך לבטל כליל את הקווים האלה ולנקוט סנקציות פליליות קשות נגד מדירי נשים. הגיעה הזמן שנבין שהדרת נשים, כמו גזענות אחרת, מרימה ראש בכל פעם שמפסיקים להילחם בה. רק טיפול נחוש יכול לשרש את התופעה".

רגב ציין, ש"חלקים מבית שמש הפכו לריכוזי כנופיות חרדיות אלימות והגיע הזמן להחיל שם את החוק הישראלי". הוא הזכיר ש"במאה שערים נהוג להפסיק את תנועת האוטובוסים לאחר שהם מותקפים" וקרא לאגד ולמשטרה "להחיל נוהג דומה גם באזורי הקנאים בבית שמש". לדבריו, "על הקנאים לדעת שאם יהפכו את שכונותיהם לאזורי פרעות מסוכנים לנוסעים, יצטרכו קווי התחבורה הציבורית לעקוף אזורים אלה".

פיראס שחאדה, נהג האוטובוס, סיפר: "נסעתי ברחוב נהר הירדן ועצרתי בתחנה כדי להעלות נוסעים. שני בחורים חרדים

הנהג: אחד מהאנשים שהיו בתחנה שלף פטיש מהכיס והתחיל לשבור את החלונות בצד הימני של האוטובוס. הוא פשוט עבר חלון חלון וניפץ את השמשות

שירדו מהאוטובוס נעמדו בקדמתו כדי שלא אוכל לנסוע ואחד מהאנשים שהיו בתחנה שלף פטיש מהכיס והתחיל לשבור את החלונות בצד הימני של האוטובוס. הוא פשוט עבר חלון חלון וניפץ את השמשות. היו ילדים, תינוקות ונשים באוטובוס ונוצרה בהלה".

סגן ראש העיר בית שמש, שמואל גרינברג, אמר לחדשות 2 כי במהומה שפרצה אשם הנהג. "לא היתה הדרת נשים. הנהג ליבה את המהומה", אמר גרינברג. לדבריו, "גברת שעלתה לאוטובוס ביקשה מנוסעת אחרת להחליף עמה מקום, על מנת שתוכל להתיישב ליד מכר. האשה הסכימה, אבל הנהג הפך את זה למהומה. הוא התקשר למשטרה, שעיכבה את האוטובוס ולקחה את הגבר והאשה".

עליזה בלוך, מועמדת לראשות עיריית בית שמש, גינתה בחריפות את התקרית. "האירוע המצער שאירע בבית שמש חמור מאוד ואסור שיקרה בישראל 2013. אסור בשום פנים ואופן להיכנע לקיצונים", אמרה בלוך. מועמד אחר לראשות העיר, אלי כהן, אמר: "שוב ההסתה של הקיצוניים נגד כלל הציבור בעיר חוזרת על עצמה. לא יעלה על הדעת שתושבי בית שמש יפחדו להסתובב חופשי".

דובר אגד, רון רטנר, מסר בתגובה: "אגד מגנה בכל תוקף כל ניסיון לכפות הסדרי ישיבה באוטובוס וכל ניסיון לנקוט אלימות מילולית או פיסית כלפי מי מהנוסעים או הנהג. אנו מצפים שמשטרת בית שמש תאתר את קומץ הפורעים ותמצה איתם את הדין באופן מרתיע, אשר יעקור משורש התנהגות בלתי נסבלת זו".

לידיעה ב"ישראל היום"

 לידיעה בחדשות 2איך תוכל לפעול?