מדיבורים למעשים

בחורי ישיבה תקפו את הרב סתיו

הרב עובדיה יוסף דיבר בחריפות נגד הרב סתיו, המועמד לתפקיד הרב הראשי. אתמול הותקף הרב סתיו כשבא לחתונת בתו של רב הכותל. שר החינוך, הרב חיים דרוקמן ורבני צהר גינו את הרב יוסף

ראש רבני צוהר והמועמד לתפקיד הרב הראשי הרב דוד סתיו 20/02/2012 צילום :פלאש 90יו"ר רבני צוהר והמועמד לתפקיד הרב הראשי, הרב דוד סתיו. צילום: פלאש 90

הרב דוד סתיו, המועמד לתפקיד הרב הראשי, הותקף אתמול בערב על ידי כמה בחורי ישיבה בחתונת בתו של רב הכותל. הרב סתיו הותקף לאחר שבדרשה במוצאי שבת האחרונה יצא נגדו הרב עובדיה יוסף, מנהיג ש"ס. "מי שמעמיד דיין שאינו ראוי, אין לו חלק לעולם הבא", אמר עובדיה על מפלגת הבית היהודי, שמריצה את סתיו לרבנות הראשית. "שלא תצא תקלה תחת ידינו, האיש הזה מסוכן ליהדות".

משתתף בחתונה סיפר לוואלה, כי הרב סתיו ביקש אישור להגיע לחתונה ונענה בחיוב. "עם הגעתו הוא התיישב בשולחן הכבוד, ולאחר רבע שעה של שהות במקום פנה לכיוון היציאה. בחורי ישיבה הקיפו אותו מכל הכיוונים, צעקו לעברו בוז ואמרו ש'אנשים כאלו לא צריכים ברבנות הראשית'". לאחר מכן, על פי העדות, כמה בחורי ישיבה החלו לדחוף את סתיו. אנשיו של רב הכותל גוננו עליו מפני התוקפים.

שר החינוך, שי פירון, תקף אתמול את הרב יוסף בעקבות הדברים הקשים שאמר על הרב סתיו. "למה, למה הוא מקלל?" כתב פירון בעמוד הפייסבוק שלו, לפי חדשות 10. "הוא סבור שזה מקרב אנשים לתורה וליהדות?"

ב-ynet נכתב כי בדרשה במוצאי שבת אמר הרב יוסף כי מתנגדיו של סתיו בציונות הדתית ובבית היהודי הזהירו אותו מפניו.

הרב יוסף: במפלגה שלו העידו לפני, האיש הזה מסוכן ליהדות, מסוכן לרבנות, מסוכן לתורה – ואני אחריש?

"אני לא מכיר את סתיו... אבל כל חבריו ראשי המפד"ל באים אצלי: תיזהרו לכם, האיש הזה מסוכן ליהדות... במפלגה שלו העידו לפני: האיש הזה מסוכן ליהדות, מסוכן לרבנות, מסוכן לתורה – ואני אחריש?... לשים אותו רב ראשי? הוא לא ראוי להיות כלום!" אמר הרב יוסף.

הנהלת ארגון רבני צבר, שסתיו הוא היושב ראש שלו, גינתה בחריפות את דבריו של הרב יוסף. "עם ישראל זקוק לרבנות שתדע לחבר את היהדות אליו ולא להשניאה בחירופים וגידופים. הצינות הדתית אינה זקוקה לאישורים של מאן דהוא לגדולי התורה שלה, והיא תדע להנחיל את מורשתה הציונית-היהודית לעם ישראל כולו. אנו קוראים לרב יוסף לעשות תשובה ולבקש מחילה, אחרי שכשל בעוון הלבנת פנים ברבים", נמסר מהנהלת הארגון.

גם הרב חיים דרוקמן, ממנהיגי הציונות הדתית, גינה את הרב יוסף. "איך אפשר לומר דברים כאלה על אדם מבלי להכיר אותו ובלי לפגוש אותו לעולם?" אמר הרב דרוקמן. "כך דנים אדם? האם אין מדובר בדיני נפשות?"

לידיעה בוואלה

לידיעה על דברי השר פירון בחדשות 10

 לידיעה על תגובת רבני צהר ב-ynet

 לידיעה על תגובת הרב דרוקמן ב-ynetאיך תוכל לפעול?