ראש חודש שקט

ח"כיות השתתפו בתפילת נשות הכותל, לא היו מעצרים

משמר הכותל לא הצליח למנוע את כניסתן של סתיו שפיר, תמר זנדברג ומיכל רוזין. המשטרה נמנעה ממעצרים

תפילת נשות הכותל בראש חודש חשוון תשע''ג. 17.10.2012. צילום: מיכל פטאלתפילת נשות הכותל, ראש חודש חשוון תשע''ג. צילום: מיכל פתאל

חברות הכנסת סתיו שפיר מהעבודה ותמר זנדברג ומיכל רוזין ממרצ השתתפו הבוקר בתפילה של נשות הכותל בראש חודש ניסן. נוכחותן מנעה את מעצרן של המשתתפות בתפילה. משמר הכותל ניסה למנוע את כניסתן של חברות הכנסת לרחבת הכותל, אבל השלוש עמדו על זכותן של המשתתפות להתפלל לפי צו לבן, כשהן עוטות טלית.

"בהתחלה ניסו למנוע מאתנו להיכנס לרחבת הכותל, בטענה שאנו מהוות הפרעה לסדר הציבורי", אמרה שפיר. "אבל אין שום דבר שמאה נשים חמושות בטלית לא יכולות לעשות. מוקפות בשוטרים ובשוטרות, ולקול צעקות הגברים החרדים ותקיעות השופר מעבר לגדר – עמדנו מול הכותל ונשאנו תפילה".

בידיעה ב-nrg נכתב, כי נשות הכותל מגיעות בכל ראש חודש לתפילה באתר זה 24 שנים, ונעצרות על ידי המשטרה.

סתיו שפיר: אין שום דבר שמאה נשים חמושות בטלית לא יכולות לעשות

ההשתתפות של חברות הכנסת הבוקר מנעה את המעצרים. התפילה התקיימה כסדרה, אבל המתפללות ספגו נאצות וקללות.

ח"כ רוזין אמרה: "זכותן של נשים בישראל חייבת להיות שווה לזו של גברים. כמדינה דמוקרטית אסור לנו לתת יד לאפליה מכוונת ועל אחת כמה וכמה במקומות שהם סמלי המדינה. זכותה של כל אישה להתפלל על פי דרכה ומצפונה צריכה להיות שווה לזו של גברים״.

ח"כ מירי רגב מהליכוד אמרה כי השתתפותן של חברות הכנסת בתפילה של נשות הכותל היא "פרובוקציה". ״פגיעה בסמלי שלטון ופעולות אנרכיסטיות הפכו מזמן לספורט לאומי בקרב השמאל הקיצוני בישראל", אמרה רגב. "יש להוקיע התנהגות בזויה זו, המבקשת לפגוע בקודש הקודשים וברגשות העם היהודי והציבור בישראל".

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?