קצה הקרחון

אבינר, ליכטנשטיין ורונצקי בעד יו"ר צהר לרבנות הראשית

הארגון חשף מכתבי תמיכה ברב דוד סתיו, שכתבו שלושה מהרבנים הבכירים בציונות הדתית

הרב שלמה אבינר. צילום: Arielhorowitz, wikipediaהרב שלמה אבינר. צילום: Arielhorowitz, wikipedia

כמה רבנים בולטים בציונות הדתית תומכים במועמדותו המסתמנת של יו"ר ארגון צהר, הרב דוד סתיו, לתפקיד הרב הראשי. אחד מהם הוא הרב ד"ר אהרון ליכטנשטיין, ראש ישיבת הר-עציון. ליכטנשטיין פרסם מכתב, שבו חלק שבחים ליו"ר צהר: "אני רואה, מתוך היכרות אישית עמוקה ומגוונת ועבודה משותפת בכמה מגזרים ולטובת כמה ציבורים, את הרב דוד סתיו כראוי להתמודד בהצלחה עם דרישות המשרה הרמה הזאת לטובת הציבור כולו".

לפי ידיעה שמפרסם קובי נחשוני ב-ynet, ההערכה היא כי בצהר מכינים את הקרקע לקראת הכרזה רשמית של סתיו על כוונתו להתמודד בבחירות לרבנות, שיתקיימו ב-2013. גם הרב שלמה אבינר, ראש ישיבת "עטרת ירושלים", והרב אביחי רונצקי, בעבר הרב הראשי לצה"ל, כתבו דברי תמיכה ברב סתיו.

לדברי אבינר, סתיו הוא "תלמיד חכם אמיתי וגדול בתורה", ש"הוכיח את עצמו במפעלים גדולים שעשה למען התורה והאומה". הרב רונצקי כתב: "אני סמוך ובטוח בעזרת ה' שהרב דוד, בנועם הליכותיו, ישכיל ליצור מציאות חדשה בעמנו – של כבוד התורה

בצהר אומרים כי בסתיו תומכים גם רבנים חרדים, אנשי עסקים בכירים וראשי מפלגות

וחיבתה, ומתוך כך רצון להכירה ולקיימה".

נשיא צהר, הרב יעקב אריאל, וחבר נשיאות הארגון, הרב חיים דרוקמן, טרם פרסמו דברי תמיכה ברב סתיו. ההערכה היא כי הם שואפים להצגת מועמד יחיד, המוסכם על הזרמים השונים בציבור הציוני-הדתי, וכי עד שתיפול הכרעה בעניין זה יימנעו מכל התבטאות בנושא.

בצהר מסבירים שמכתבי הרבנים ליכטנשטיין, אבינר ורונצקי הם "קצה הקרחון מבחינת התמיכה שבה זוכה הרב סתיו מכל גוני הקשת בחברה הישראלית". בארגון אומרים כי בסתיו תומכים גם רבנים חרדים, אנשי עסקים בכירים וראשי מפלגות.

ארגון צהר החל את ההתמודדות לרבנות לפני כארבעה חודשים, כשפרסם מסמך המגדיר מחדש את תפקידה של הרבנות הראשית כיום. הבחירות לרבנות הראשית נדחו בשלושה חודשים, בגלל הבחירות לכנסת. זה שני עשורים שהשליטה בשירותי הדת בישראל נמצאת בידי החרדים. עם זאת, בחודשים האחרונים זנחה ש"ס את הברית הפוליטית שהיתה לה עם יהדות התורה בעניין זה והחלה לרקום עסקות עם הציונות הדתית.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?