ממשלת ש"ס

חדו"ש: אם מרגי נער שליח של הרב יוסף, שיתפטר

הרב עובדיה יוסף הורה לשר הדתות להקפיא את ההכנות לבחירת רבני העיר ירושלים

השר לשירותי דת, יעקב מרגי. 24.10.07. צילום: מיכל פטאל, פלאש 90השר לשירותי דת, יעקב מרגי. צילום: מיכל פטאל, פלאש 90

מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף, הורה לשר לשירותי דת, יעקב מרגי, להקפיא את ההכנות לבחירת רבני העיר ירושלים. בתגובה אמר מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב: "מתברר שמרגי רואה בעצמו שר בממשלת ש"ס, ולא בממשלת ישראל. הוא רואה עצמו כפוף למנהיג העליון, הרב יוסף, ולא לשלטון החוק, ורואה בחוקי המדינה והמינהל התקין רק מכשולים בדרך, שיש לעקוף אותם. בממשלה יושבים שרים שיש להם אחריות מיניסטריאלית. אם מרגי הוא נער שליח של הרב יוסף ולא שר, עליו להתפטר מיד מהממשלה".

רגב הוסיף: "הרב עובדיה יוסף הוכיח שוב עד כמה הוא סר למרותם של הרבנים האשכנזים הקיצונים ועד כמה ש"ס כפופה להם. עצוב שכך רואים בש"ס החזרת עטרה ליושנה". הוא הביע תקווה ש"הציבור הדתי הלאומי יפיק לקחים ויבין שאין כל מקום לשותפות עם ההנהגה החרדית המתנגדת לציונות, ויש לו רק ברית אחת טבעית – עם שאר הציבור הציוני".

ב"כיכר השבת" נכתב כי הוראתו של הרב יוסף פורסמה אתמול על ידי יעקב ריבלין, הפרשן הפוליטי של העיתון "בקהילה".

בראיון לתחנת הרדיו החרדית "קול ברמה" אמר ריבלין, כי בדיון של הוועדה לבחירת הגוף הבוחר את רבני ירושלים

מרגי: הרב אמר לי שבאו אליו רבנים שאמרו לו שיכול לצאת תקלה מהסיפור והוא רוצה לבדוק את זה

נדחו שישה ערעורים שהוגשו לה. שני הרבנים היחידים החברים בוועדה, הרב נסים בן שמעון והרב דוד אבוחצירא, היו גם היחידים שסברו שיש לקבל את הערעורים.

ב"כיכר השבת" נכתב כי לדברי ריבלין, "ש"ס החליטה שלא לריב עם דגל התורה. היה מי שחשב שבעקבות חילופי ההנהגה, לאחר פטירת מרן הרב אלישיב, אז אפשר לרוץ על הדיל הזה. אבל פתאום התברר שגם ההנהגה החדשה לא שבעת רצון מה'דיל' הזה". 

באתר אנ"ש דווח כי השר מרגי אמר בראיון לרדיו "קול חי", שיש לתת לרב יוסף לבדוק את הטענות בנוגע לאפשרויות למנות רב ציוני דתי לתפקיד הרב האשכנזי בירושלים. "הגעתי לבית הרב ואז הוא אמר לי שבאו אליו רבנים שאמרו לו שיכול לצאת תקלה מהסיפור הזה והוא רוצה לבדוק את זה", אמר מרגי. "הוא לא הוריד את זה מסדר היום, הוא רוצה שלא להאיץ את התהליך כדי לתת לו שהות לבדוק את הטענות".

 לידיעה ב"כיכר השבת"

לידיעה ב"אנ"ש"איך תוכל לפעול?