עמאר יוצא למאבק

הרב רגב: הרב עמאר שואף לעימות עם העולם היהודי

הרב הראשי הספרדי מתכנן כנס לסיכול החלטת המדינה להכיר ברבנים רפורמים וקונסרבטיבים

הרב הראשי הספרדי ונשיא בית הדין הרבני הגדול לערעורים שלמה עמאר. 03.03.2011. צילום'' מרים אלסטר, פלאש 90.הרב הראשי הספרדי, שלמה עמאר. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הרב הראשי לישראל, שלמה עמאר, שמתנגד נחרצות להחלטת המדינה להכיר ברבנים מהזרמים הלא אורתודוקסיים ולממן את משכורותיהם, יוצא למאבק נגד היוזמה. בשבוע הבא מתכנן עמאר, הרב הראשי הספרדי, לכנס דיון חירום בהשתתפות רבנים מכל הארץ, שבו תעלה סוגיית הלגיטימציה לרבנים הרפורמים והקונסרבטיבים. בדיון, שאמור להתקיים ביום שלישי הבא, ידונו רבנים אורתודוקסים בהשלכות ההחלטה ויבחנו כיצד אפשר לסכלה.

בעקבות החלטתו של הרב עמאר לפתוח במאבק נגד הכרה ברבנים לא אורתודוקסים אומר מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב: "נראה שהרב עמאר שואף להכניס את ישראל למסלול התנגשות עם העם היהודי. אם היינו זקוקים להוכחה עד כמה הרבנות הראשית מנותקת מערכי הדמוקרטיה, שלטון החוק וערכי השוויון, הרי יוזמתו הנוכחית של עמאר נותנת לנו תזכורת לכך".

רגב מוסיף: "עמאר, שלוחם של רבני היהדות החרדית האנטי-ציונית ועסקניה, רוצה עכשיו לגייס את כל רבני ישראל למאבק נגד רובו של העם היהודי, שאינו אורתודוקסי. אנו קוראים לראש הממשלה להסיק את המסקנות, להעמיד את הקואליציה שלו על

עמאר ברדיו 'קול ברמה': הסכנה הכי גדולה בדורנו זו סכנת ההתבוללות וצריך להיות חזקים ונחושים להילחם

הכוחות הדמוקרטיים-האזרחיים ולהראות לעמאר ושולחיו את דלת הקואליציה והשירות הציבורי. זכותו של עמאר להחזיק בדעותיו החשוכות, אבל הגיע הזמן שיעשה זאת על חשבונו ולא על חשבון משלם המסים".

חיים גריידינגר מציין ב-nrg, כי בעקבות פרסום באתר אמר הרב עמאר בראיון לרדיו "קול ברמה", כי בכוונתו להילחם בהחלטת המדינה. "נצא בקול גדול וברור נגד העניין הזה", אמר. "הסכנה הכי גדולה בדורנו זו סכנת ההתבוללות וצריך להיות חזקים ונחושים להילחם. אסור לשתוק, כי אין דבר חמור מהצעד הזה".

לפני כשבועיים הודיעה המדינה לבג"ץ כי תכיר ברבנים רפורמים וקונסרבטיבים ותממן את משכורותיהם, שיהיו שוות לאלו של הרבנים האורתודוקסים. ההודעה נמסרה בתשובה לעתירה שהגיש ב-2005 המרכז הרפורמי לדת ומדינה, שבה נדרש מימון שוויוני של שירותי דת לא אורתודוקסיים על ידי המדינה.

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?