ניסיונות השתלטות

קרוב של הרב עובדיה יוסף התלונן עליו למבקר

במסמך שנמסר למבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, מתוארים מאמצים של ראשי ש"ס וקרוביו של הרב יוסף למנות מקורבים למפלגה ולמשפחת יוסף לתפקידים בכירים ברבנות

מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף, מתפלל בבית הכנסת בית לוי בירושלים, 25.05.2010. צילום: אביר סולטן, פלאש 90הרב עובדיה יוסף מתפלל בבית הכנסת בית לוי בירושלים. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

אחד מקרוביו של הרב עובדיה יוסף מסר לאחרונה למבקר המדינה מסמך שכותרתו "ניסיונות ראשי ש"ס להשתלט על מערכת הרבנות בישראל בדרכים בלתי כשרות הגובלות בפלילים". נחום ברנע פרסם פרטים על המסמך ב"ידיעות אחרונות" ביום שישי.

ב-ynet מדווח כי במסמך נכתב, בין השאר: "שר הדתות, יעקב מרגי, נתמנה לתפקידו על מנת לקדם את בחירתם של בני משפחת הרב עובדיה יוסף ומקורבים להנהגת ש"ס לתפקידים בכירים ברבנות בישראל. האיש העומד מאחורי המינויים הוא הרב משה יוסף, בנו של הרב עובדיה והאיש החזק בש"ס. הוא עומד גם בראש הבד"ץ הפרטי 'בית יוסף', המגלגל מיליונים רבים במערכת הכשרות. מינויים אלה נועדו לקדם את הבד"ץ בבתי עסק בערים הגדולות".

מחבר המסמך מתייחס גם לסדרה של מינויים ופעולות המיוחסים למרגי ולבני משפחתו של הרב עובדיה יוסף. לפי המסמך, מרגי נדרש לטובתו של יעקב צ'קוטאי, גיסו של הרב משה יוסף וחתנו של הרב עובדיה, כדי שימונה לרב העיר המאוחדת מודיעין-מכבים-רעות.

לפי המסמך, מרגי נדרש לטובת חתנו של הרב עובדיה יוסף, כדי שימונה לרב העיר מודיעין-מכבים-רעות

ראשי ש"ס, לפי המסמך, פעלו גם למנות את יצחק יוסף, בנו של הרב עובדיה, לרב הראשי של ירושלים. מחותנו של יצחק, הרב הראשי לישראל שלמה עמאר, היה הראשון לצאת בתמיכה גלויה בו. הרב עובדיה ועמאר, נטען, לוחצים על חברי הגוף הבוחר. מרגי הבטיח לאחד מאנשי המפתח, ח"כ לשעבר אלי גבאי, שידאג למינוי בנו לראש המועצה הדתית בחדרה.

מקור קרוב מאוד לרב עובדיה יוסף הגיב על ההאשמות ואמר ל"ידיעות אחרונות": "הרב עובדיה יוסף מתגורר בביתו של הרב משה יוסף. הוא ומשפחתו מטפלים ברב עובדיה במסירות נפש. הרב משה יוסף לא מתערב בדבר, אלא פועל אך ורק כשליחו של הרב עובדיה יוסף".

במשרדו של מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, אישרו את קבלת המסמך. המסמך נמסר למבקר על ידי חבר הכנסת איתן כבל ממפלגת העבודה. לינדנשטראוס העביר אותו לגורמים המתאימים, שיבדקו את הטענות המועלות בו.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?