חדו"ש בתגובה לסערת רוזנבליט:

הניסיון לאפשר הפרדה וולונטרית באוטובוסים נכשל

בעקבות המקרה שבו עוכב אוטובוס חצי שעה לאחר שנוסעת לא נענתה לדרישה של חרדים לשבת בחלקו האחורי אומר מנכ"ל חדו"ש, אורי רגב: הקנאים החרדים אוכפים את הוולונטריות באלימות

פעילות ארגוני נשים יושבות ב''עזרת הגברים'' של אוטובוס הפרדה. צילום: שירן דדון, 2009פעילות ארגוני נשים יושבות ב''עזרת הגברים'' של אוטובוס הפרדה. צילום: שירן דדון

טניה רוזנבליט יצאה ביום שישי בבוקר מאשדוד לירושלים, באוטובוס בקו 451. היא רצתה לשבת במושב שמאחורי הנהג, אבל עשרות גברים חרדים שישבו באוטובוס ניסו לכפות עליה לעבור לחלק האחורי של האוטובוס. רוזנבליט סירבה והאוטובוס התעכב חצי שעה עד שיצא לדרכו. שוטר שהוזעק למקום ניסה לשכנע אותה להיענות לדרישת החרדים, אך היא סירבה.

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר: "המקרה הוא עוד הוכחה שהניסיון של בג"ץ לאפשר הפרדה וולונטרית באוטובוסים נכשל ויש לאסור כליל על ההפרדה. הקנאים החרדים מפרשים את הפסיקה כחולשה ואוכפים את הוולונטריות באלימות. מדאיגה במיוחד העדות שלפיה השוטר שהוזעק לטפל במעשה בריונות, פנה דווקא לקורבן ולא לעבריין".

רגב הוסיף כי הוא "דורש מהמשטרה לערוך פעולות הסברה בקרב השוטרים, שיבהירו להם מהו תפקידם: לאפשר לכל נוסע ונוסעת לשבת במקום שבחר". הוא קרא למשטרה "להשתמש בצילומים שצילמה טניה כדי לאתר את הבריון שמנע את נסיעת האוטובוס. צריך להיות ברור שהחוק הישראלי חל גם על קנאים חרדים".

בישיבת הממשלה אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי אסור לאפשר לקבוצות שוליים לפרק את המכנה המשותף של החברה

סמנכ"ל חדו"ש, שחר אילן: נתניהו ושר התחבורה כץ מתפלאים כאשר בריונים חרדים מזיזים נשים לאחור, בקווים שהם האחראים הישירים להפעלתם

הישראלית. "חייבים לשמור על המרחב הציבורי כמרחב פתוח ובטוח לכל אזרחי ישראל", מצוטט נתניהו ב-News1.

ב-ynet נכתב כי שר התחבורה, ישראל כץ, הודיע שבכוונתו לפתוח בחקירת אירוע. כץ הבהיר כי משרדו יבדוק אם נהג האוטובוס וחברת אגד הפרו את תקנות משרד התחבורה, בכך שלא מנעו מנוסעים חרדים לדרוש מרוזנבליט לעבור לחלקו האחורי של האוטובוס.

סמנכ"ל חדו"ש, שחר אילן, אמר: "אין גבול לצביעות של ממשלת נתניהו. בשנים האחרונות עשה משרד התחבורה כל שביכולתו כדי לאפשר התרחבות התופעה המתועבת הקרויה קווי הפרדה. עכשיו פתאום מתפלאים נתניהו ושר התחבורה כץ, כאשר בריונים חרדים מזיזים נשים לאחור, בקווים שהם האחראים הישירים להפעלתם. צריך להיות ברור, הניסיון לאפשר הפרדה וולונטרית בין גברים לנשים באוטובוסים נכשל. החרדים רואים בו ביטוי של חולשה ועידוד לאלימות. על הממשלה להודיע שהיא אוסרת על הפעלת קווי הפרדה באופן ברור ומוחלט. רק אז יש סיכוי שתיעצר ההידרדרות המהירה שלנו במדרון לעבר ימי הביניים".

לידיעה בחדשות 2

לידיעה ב-News1

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?