תורה או מדינה

הרב ליאור: הדמוקרטיה היא העבודה הזרה של דורנו

"ישראל היום": לאחר שנעצר ונחקר במשטרה בחשד להסתה, תקף הרב דב ליאור את המשטר הדמוקרטי

הרב הראשי של קרית ארבע, דב ליאור, מתקבל על ידי המפגינים נגד מעצרו בכניסה לירושלים, 27.06.2011. צילום: קובי גדעון, פלאש 90הרב דב ליאור מתקבל על ידי המפגינים נגד מעצרו בכניסה לירושלים, 27.06.2011. צילום: קובי גדעון, פלאש 90

באירוע פדיון הבן של נינו, שהיה ביום שישי האחרון, התייחס הרב דב ליאור לראשונה למעצרו ולחקירת המשטרה שעבר. ליאור נחקר בחשד להסתה, בעקבות התמיכה שהעניק לספר "תורת המלך". "עם ישראל צריך לחזור לכור מחצבתו. את כל המחבלים מסביבנו צריך ליישב בארצות מוצאם. צריך להעניק להם את זכות השיבה לארצם, ורק אז ישרור שלום וביטחון בינינו", אמר לנוכחים באולם.

עמר לחמנוביץ מדווח ב"ישראל היום", שליאור אמר כי החקירה שעבר היא חלק מהמאבק בין התורה למדינה, שלדבריו החל עוד "בזמנו של אברהם אבינו". את המשטר בישראל תיאר כעבודה זרה. "העבודה הזרה של דורנו זו הדמוקרטיה. פעם היו הבעל והעשתרות, היום זו הדמוקרטיה. במקום שהדמוקרטיה תהיה צורת שלטון, היא הפכה להיות ערך. זה טוב לאנשים

במקום שהדמוקרטיה תהיה צורת שלטון, היא הפכה לערך. זה טוב לאנשים שחיים חיי הפקרות, כי הם לא רוצים רסן על עצמם

שחיים חיי הפקרות, כי הם לא רוצים רסן על עצמם".

הרב ליאור, רבה של קרית ארבע, נעצר בשבוע שעבר ונחקר במשטרה כשעתיים בחשד להסתה, בגלל התמיכה שהביע בספר "תורת המלך", הדן בהלכות הריגת גוי. הרב נעצר, משום שלא נענה לזימון לחקירה שקיבל. לאחר שנודע דבר מעצרו של הרב ליאור התנפלו כמה עשרות מתומכיו על בית המשפט העליון בירושלים. "לא נשתוק על ביזוי תורה", צעקו המפגינים.

עשרות מהמפגינים ניסו לפרוץ אל החצר הפנימית של בית המשפט העליון. המשטרה התערבה ופינתה אותם מהמקום. המפגינים דרשו לפטר את המשנה לפרקליט המדינה, שי ניצן, שבו הם רואים את האחראי למעצרו של הרב.

לידיעה ב"ישראל היום"



איך תוכל לפעול?