הבעל"בתים על התורה

אמסלם: לספרדים תמיד יזכירו את נחיתותם

גם אם ניסיתם להידמות ל"אליטה האשכנזית" בקוד הלבוש, באימוץ הסלנג הישיבתי-ליטאי, מבחינתם אתם עדיין שם! מזהיר הרב חיים אמסלם את הספרדים במאמר ב"כיכר השבת"

שר הפנים, אלי ישי, מנשק את ידו של מנהיג ששר הפנים, אלי ישי, עם מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף. גם הוא נכנע. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

זכרו והפנימו, ביום פקודה זה לא יעזור לכם! מזהיר הרב חיים אמסלם את החרדים הספרדים באתר "כיכר השבת". לדבריו, "גם אם אימצתם או ניסיתם להידמות ל'אליטה האשכנזית' בקוד הלבוש, באימוץ הסלנג הישיבתי-ליטאי, גם אם הצלחתם להשחיל את ילדכם למוסדותיהם הנחשבים וגם אם נכנעתם לדרישות ה'סידור', שלא שיערום אבותינו.

"דעו, כי מבחינתם אתם עדיין שם! אם רק תסטו אפילו במ"מ מהמנהגים המקובלים, גם אם העניין ביסודו הוא מנהג אבותיכם ואפילו בדבר הלכה, סופכם לזכות בבוז והשפלה עד כדי הלבנת פניכם ברבים". חבר הכנסת אמסלם הודח לאחרונה מסיעת ש"ס לאחר שיצא נגד השתמטות החרדים מהצבא, אבל הוא מגן בנחישות על מורשת היהדות הספרדית. את הממסד הרבני האשכנזי הוא מתאר כ"עולם כוחני ואכזר, שלפעמים נדמה שאין יראת אלקים לנגד עיניו".

כבר לא עזרה גדלותו העצומה של מרן והיותו מנהיג של ציבור ענק... ולא 'שקטה הארץ' עד שהצליחו להוציא מכתב 'הבהרה', שלמעשה אין בו דבר, חוץ מהשפלת הספרדים

תזכורת כואבת לכך ניתנה, לדבריו, לאחר שהרב עובדיה יוסף פסק כי הגיורים הנערכים בצה"ל כשרים. "מסתבר שהדבר לא מצא חן בעיני 'הבעל"ב על התורה'. להם יש מונופול על ההלכה ופרשנותה, הם ודאי יודעים יותר! כבר לא עזרה גדלותו העצומה של מרן והיותו מנהיג של ציבור ענק... ולא 'שקטה הארץ' עד שהצליחו להוציא מכתב 'הבהרה', שלמעשה אין בו דבר, חוץ מהשפלת הספרדים, בהכפפת גדול רבניהם".

דעו לכם, הוא כותב ל"ספרדים המתרפסים ומנסים להידמות לאדוניהם, אחיהם-שונאיהם, לאמור גם אנחנו שייכים למחנה 'הנכון'... זה לא יעזור לכם ביום פקודה. על כורחכם יזכירו לכם את נחיתותכם, את ספרדיותכם וכי 'פרענקים' אתם".

למאמר המלא ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?