ביקורת מבפנים

אמסלם: שירותי הדת הפכו למנגנון לסידור ג'ובים

חבר הכנסת המורד מש"ס: הרב עובדיה נהפך לכלי שרת בידי משפחתו

חח"כ חיים אמסלם מש"ס במסיבת עיתונאים בכנסת, 17.11.10. צילום: אביר סולטאן, פלאש 90

חבר הכנסת המורד מש"ס, חיים אמסלם, ממשיך למתוח ביקורת נוקבת על שירותי הדת ועל מפלגתו. לפי ידיעה ב-ynet, בהרצאה לפני סטודנטים בירושלים הוא טען כי המפלגות החרדיות הפכו את שירותי הדת ל"מנגנון לסידור ג'ובים על בסיס פוליטי".

בהרצאה, ביום שני 3 בינואר 2011, הוסיף הרב אמסלם וטען ראשי מפלגתו "חותרים להפוך את כל בוחריהם בבוא העת שיהיו כמותם", כלומר חרדים עם אג'נדה אשכנזית-ליטאית, אף שרובם הגדול מסורתיים או חובשי כיפה סרוגה. הוא קרא לציבור החרדי לאמץ את המודל של החרדים בחו"ל, המשלבים תורה ועבודה. "פעם לא היה תלמיד חכם אחד שלא היה בעל מקצוע", אמר. לדבריו, הוא רואה ערך בשירות הצבאי. אמסלם קרא לחרדים להשתלב בחברה באמצעות השירות בצבא או דרך שירות לאומי-אזרחי.

יום לפני כן, בהרצאה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן, יצא

הרב עובדיה לא אשם. הבנתי שהוא כלי שרת בידי הסובבים אותו. יש בסביבתו משפחה שעשתה השתלטות עוינת על ש"ס

אמסלם נגד משפחתו של הרב עובדיה יוסף. לדבריו, בני המשפחה הופכים את הרב ל"לכלי שרת" בידם. לפי דיווח שפורסם ב-walla, אמסלם אמר בהרצאה: "הרב עובדיה לא אשם. הבנתי בצורה פשוטה שהוא כלי שרת בידי הסובבים אותו. יש בסביבתו משפחה שעשתה השתלטות עוינת על ש"ס. כל מדינת ישראל יודעת למה אין רב ראשי בירושלים. הציבור לא מקבל רב כי עוד לא הושלמו ה'קומבינות' שהבן של הרב ימונה לרב הראשי".

אמסלם הסביר כי לא השיב את המנדט שניתן לו על ידי ש"ס, מפני שלא הוזמן לשימוע בפני הרב עובדיה יוסף לפני שהוחלט על הדחתו מהמפלגה. בתגובה לדבריו של אמסלם מסרו מקורביו של הרב עובדיה יוסף, כי הרב נשאל בעבר אם ירצה לזמן את אמסלם לשימוע וכי הוא דחה את ההצעה מיוזמתו.

לידיעה ב-ynet

לידיעה ב-wallaאיך תוכל לפעול?