הצבעה בברכת מרן

קמפיין המיסטיקה הלא חוקי של ש"ס

חברי מועצת החכמים ורבנים תומכי ש"ס מבטיחים לתומכי המפלגה כי הרב עובדיה יוסף ז"ל יתפלל למענם. מנכ"ל חדו"ש הגיש תלונה בעניין ליועץ המשפטי של ש"ס

הרב דוד יוסף, חבר מועצת החכמים של ש"ס ובנו של הרב עובדיה יוסף, מצוטט בכתבה ששודרה ב"מבט" בערוץ 1: "אני מבטיח לכם את זה, שכל מי שיילחם ויעבוד למען תנועת ש"ס אבי מורי בשמים יתפלל עליו". דוד יוסף חוזר על הבטחה זו, המנוגדת לחוק הבחירות, בכל הזדמנות.

אתר "לדעת" דיווח כי בכנס לכבוד הקמת מטה החינוך של ש"ס אמר דוד יוסף: "אני מבטיח שכל מי שיפעל, אבא יעמוד עליו בתפילה למעלה להצלחה בכל". באתר "כל הזמן" מובאים דבריו של דוד יוסף בפתיחת מטה ש"ס בפתח תקוה: "כל מי שיפעל למען התנועה, ברכתו של מרן תעמוד לו ולמשפחתו". כך דיווח גם אתר "קוקר". "בחדרי חרדים" מדווח כי בכנס בבאר שבע בתחילת פברואר אמר הרב יוסף: "ורבותי אני מבטיח לכם, כיוון שאני יודע מה באמת דעתו של אביו זצ"ל, כל מי שיפעל בשביל התנועה אבי יתפלל עליו. כמה אנחנו מחכים לברכות של צדיקים, אבא מרן יעמוד בתפילה שיתמלאו כל משאלות לבנו לטובה".

לרב דוד יוסף הצטרף הרב דניאל זר, שסיפר בשיעור שמשודר בלוויין על חלום שחלם לאחרונה: "אני רואה את מרן (הרב עובדיה יוסף) יושב בראש השולחן. אני רעדתי. אז הוא אומר, תגיד לקהל שלך, כל מי שיוכל להצביע יגיד שהוא הולך לעשות רצוני, יצביע ש"ס. אני אמליץ עליו טוב בשמים". הציטוט מדברי הרב זר מובא בכתבה ששודרה ב"מבט" בערוץ 1.

בכתבה מבהיר מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, כי השימוש בשמו של הרב עובדיה וההבטחה לברכות הם שוחד בחירות. "דווקא משום שאני לא קונה את החלום התלוננתי לוועדת הבחירות המרכזית ולמשטרה, משום שאני יודע שיש רבים שכן קונים את החלום", אומר רגב בכתבה. מנכ"ל חדו"ש מוסיף כי הווידיאו שבו מספר הרב זר על החלום הוסר מן האתר, "ואני מניח שהוא מבין וש"ס מבינים, שאם ימשיכו לפרסם את החלומות האלה ועדת הבחירות והשופט סלים ג'ובראן יעצרו אותם".

הרב רגב הגיש תלונה בעניין זה ליועץ המשפטי של ש"ס, עורך הדין נדב עשהאל. "המדובר הוא בשיטה ולא בהתבטאות מקרית, והדברים נמשכים אף היום", כתב מנכ"ל חדו"ש. "אני מקווה שתצליח להעמיד רבנים נכבדים אלה ועמיתיהם על כך שהחוק הפלילי ודיני הבחירות מחייבים אף אותם, והפרה זו לא תישנה. כמובן, אם יתברר שהדבר אינו מועיל – נפנה לקבלת צו מניעה ולסעדים נוספים שבידי יו״ר ועדת הבחירות".

במכתב תשובה מבהיר עו"ד עשהאל: "בקשתי לנהוג במשנה זהירות בהתבטאויות הפומביות (בשים לב להוראות החוק) הועברה כבר לנוגעים בדבר (מה גם ששלחת לרבנים זר ומויאל מכתב אישי, שאני יכול לומר לך שלא נעלם מעיניהם). היות ויש לנו עוד חמישה שבועות עד הבחירות, אני מציע כי תמתין כמה ימים בטרם אתה פונה בבקשה לצו מניעה. תוכל לראות אם יש התבטאויות נוספות ואם המסר חלחל".

עם זאת, הביקורת והתלונות אינן מרתיעות את בכירי ש"ס. בכינוס ליד קברו של הרב עובדיה יוסף אמר הרב ראובן אלבז, חבר מועצת חכמי התורה: "רבותי זה לא תנועה, לא פוליטיקה, לא נציגים, עולם התורה צועקת. לכן כל אחד ואחד יעשה למעלה מכל מאמציו ויזכה לראות ברכה של מורנו ורבנו שישמח אותו מעולם העליון ויגיד עשיתם את ציוויי, המשכתם את מורשתי האמיתית, את מעשי הגדולים שלא ייפגעו חס ושלום".

embed icon


איך תוכל לפעול?